صفحه اصلی / آموزش / فرهنگیان با بصیرت و بینش خود همواره دشمن را ناکام کرده اند

فرهنگیان با بصیرت و بینش خود همواره دشمن را ناکام کرده اند

سنندج-زانست، استاندار کردستان گفت:فرهنگیان با بصیرت و بینش خود همواره دشمنان را ناکام کرده اند .

به گزارش زانست از سنندج، اسماعیل زارعی کوشا روز یکشنبه در آیین گرامیداشت هفته معلم و تجلیل از معلمان نمونه استان کردستان در سنندج اظهار کرد: زمانی بود که برخی جریان‌های سیاسی و رسانه‌ای به گونه‌ای تبلیغ می کردند که ما دشمنی نداریم و وجود دشمن توهم توطئه است اما امروز همه به این واقعیت پی برده اند که دشمن وجود دارد و اگر کسی غیر از این فکر کند توهم زده و بیمار است.

وی افزود: کشور ما همواره با دشمن و دشمنی های دشمنان مواجه بوده است و یکی از اقشاری که همواره مورد طمع دشمن بوده و از آنان ضربه خورده است فرهنگیان بودند که به بهانه‌های مختلف هدف توطئه دشمن بودند اما فرهنگیان با بصیرت و بینش خود همواره دشمن را ناکام کرده اند.

استاندار کردستان در ادامه با اشاره به شهادت شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت هفته معلم یادآور شد: نامگذاری روز شهادت شهید مطهری احیاگر بسیاری از موضوعات ارزشمند اسلامی و اجتماعی و پیوند دهنده موضوعات اجتماعی و دینی و از چهره‌های موثر و نظریه پرداز اصلی حکومت اسلامی به عنوان روز معلم افتخاری برای قشر فرهنگی است.

وی با بیان اینکه معلمان از جایگاه ارزشمند و والایی در جامعه برخوردار هستندکه باید این جایگاه را همواره ارج بنهیم، گفت: گاهی برجسته سازی برخی موضوعات همانند حقوق و مزایا که حق مسلم معلمان است، به جای رفع مشکل به جایگاه معنوی این قشر آسیب وارد می کند.

زارعی کوشا با اشاره به اینکه این موضوعات نباید به گونه ای در فضای رسانه ای برجسته شود که به شان و شخصیت علمی و معنوی فرهنگیان آسیب بزند، گفت: ما در استان کردستان نسبت به فرهنگیان وظایفی داریم که باید آن را انجام دهیم، ضمن اینکه استعدادهای زیادی نیز داریم که برای پرورش یافتن آنان نیازمند اهتمام جدی فرهنگیان، معلمان و استادان برجسته هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز درادامه  این آیین اظهار داشت: در هفته معلم تمام تلاش ما این است که از خدمات همه معلمان گرانقدر استان به بهترین شکل ممکن تجلیل کنیم.

ناظمی جلال افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال تجلیل از معلمان خانواده محور و جامعه محور بوده و این امر در ترویج فرهنگ قدردانی از زحمات معلمان بسیار موثر است.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های متعدد آموزش و پرورش استان در هفته گرامیداشت مقام شامخ معلم گفت: برنامه شناسایی معلمان نمونه از جمله کارهایی است که در هفته جاری به ثمر رسیده و معلمان برتر استان شناسایی شده اند.

مدیرکل اموزش و پرورش کردستان افزود: در برنامه شناسایی معلمان نمونه، ۲ هزار و ۱۶۳ نفر از فرهنگیان کردستان شرکت داشتند که از این تعداد، ارزیابی پرونده ۱ هزار و ۳۲۷ نفر انجام شد.

وی با بیان اینکه این برنامه در چهار مرحله انجام شد، اظهار کرد: پرونده ۶۷۸ نفر به مرحله شهرستانی راه یافت و در این مرحله ۶۲ نفر از همکاران استان در شهرستان ها و مناطق به عنوان معلمان نمونه انتخاب شدند.

به گفته وی در نهایت پنج نفر از معلمان و یک نفر در زمینه عوامل کیفیت بخشی مدارس به عنوان نمونه استانی معرفی شدند.

پایان پیام/

 

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

سنندج مهیای جشن بزرگ خیابانی «مهمانی امت احمد»

شهرسنندج مهیای برپایی جشن بزرگ خیابانی «مهمانی امت احمد» است که روز جمعه با مشارکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *