پایگاه  خبری زانست

مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در سنندج برگزار می شود

دهقان از برگزاری مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با حضور ۱۴۷ نفر از قرآن دوستان در سنندج خبر داد.

عبدالله دهقان معاون فرهنگی دادگستری استان کردستان به خبرنگار سایت زانست در سنندج اظهار داشت: مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان و خانواده دستگاه قضائی استان با حضور ۱۴۷ نفراز قرآن دوستان در سنندج برگزار می شود.
وی با اشاره به برگزاری زمان این دوره از مسابقات قرآنی در سنندج، افزود: مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در تاریخ دهم مرداد سال جاری به میزبانی شهر سنندج در سالن اجتماعات دادگستری کل استان کردستان برگزار خواهد شد .
معاون فرهنگی دادگستری استان کردستان تصریح کرد: نفرات برتر مرحله استانی این دوره از مسابقات قرآنی به مرحله مقدماتی کشوری راه خواهند یافت.
وی با اشاره به رشته های قرآنی در این دوره از مسابقات قرآنی افزود: این دوره از مسابقات قرآنی در رشته های حفظ ، قرائت ، ترتیل و اذان و با هدف تلاش در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اشاعه، ترویج و انس با قرآن کریم برگزار می‌شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: کلیه کارکنان قوه قضائیه، سازمان‌های تابعه، کارکنان شورا‌های حل اختلاف، سربازان وظیفه و بازنشستگان اعم از قضائی و اداری و خانواده‌های آنان می‌توانند در مسابقات سراسری قرآن کریم شرکت کنند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این دوره از مسابقات قرآن کریم افزود: شناسایی، تشویق و بهره مندی از توانمندی‌های نخبگان قرآنی دستگاه قضائی استان ، افزایش انگیزه میان کارکنان و خانواده‌های آنان برای تداوم آموزش قرآن کریم و ارتقای سطح آگاهی‌های قرآنی کارکنان قوه قضائیه را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات ذکر کرد.

وی تصریح کرد: سال گذشته و همچون سنوات قبلی دادگستری استان کردستان موفق به کسب رتبه‌ دوم کشوری در رشته‌ حفظ ده جزء قرآن کریم شد و امیدواریم این موفقیت‌ها در سال جاری نیز تکرار شود.
دهقان درپایان با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه خاطرنشان کرد: آشنا کردن و مانوس کردن نوجوانان با آموزه های دینی و قرآنی و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه نقش مهم و موثری در تحکیم بنیان خانواده و کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.