صفحه اصلی / اجتماعی / مشارکت گسترده در انتخابات راه مطالبه‌گری را تسهیل خواهد کرد

مشارکت گسترده در انتخابات راه مطالبه‌گری را تسهیل خواهد کرد

استاندار کردستان گفت: مشارکت گسترده مردم در انتخابات پیش رو، راه مطالبه گری را برای توسعه و پیشرفت استان تسهیل کرده و باز خواهد گذاشت.

به گزارش زانست از سنندج، اسماعیل زارعی کوشا روز چهارشنبه(۱۳تیر) در مراسم تجلیل از دهیاران استان کردستان در سنندج بر اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید و اظهار کرد: بدون شک مشارکت مردم در انتخابات موجب توسعه همه‌جانبه و بازگشایی مسیر مطالبه‌گری برای استان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نماد همراهی و همدلی مردم، حضور در صحنه‌های مختلف انقلاب از جمله انتخابات است، گفت: مدیران و مردم کردستان باید از دولت چهاردهم مطالبات جدی و بزرگی همچون اتصال راه‌آهن سنندج به مرز باشماق و آبگیری سد ژاوه داشته باشند.

استاندار کردستان به مشارکت ۱۰۰ درصدی برخی از روستاهای استان در دور اول انتخابات ریاست جمهوری اشاره و اضافه کرد: از مردم استان درخواست می‌کنیم که با حضور در پای صندوق‌های رای در روز ۱۵ تیر، دست مسئولان استان را برای مطالبه‌گری از دولت چهاردهم باز بگذارند.

زارعی کوشا با تاکید بر اینکه استقبال مردم از رئیس‌ جمهور شهید در استان دست ما را برای مطالبه‌گری باز گذاشت، افزود: نماد همراهی و همدلی مردم، حضور در صحنه‌های مختلف انقلاب از جمله انتخابات است.

وی به اهمیت نقش دهیاران در خدمت رسانی به روستاییان پرداخت و اظهار کرد: دهیاران در خط مقدم خدمت‌رسانی در روستاها قرار دارند و بار عمده مسائل و مشکلات روستاها بر عهده آنان است، کاری که به واسطه محدود بودن امکانات و اعتبارات بسیار سخت، اما در عین حال ارزشمند است.

استاندار کردستان با بیان اینکه تعامل بسیار خوبی بین دهیاران و دستگاه‌های اجرایی وجود دارد، گفت: پیگیری، سماجت و دلسوزی بسیاری از دهیاران برای رفع مشکلات و توسعه روستاها قابل ستایش است و این تلاش‌ها همچنان ادامه داشته باشد.

زارعی کوشا با تاکید بر اینکه به دلیل محدودیت اعتبارات امکان رفع تمام مشکلات روستا فراهم نشده است، افزود: در ابتدای سال کاری ۱۴۰۳ هستیم، اعتبارات تازه ابلاغ شده و کمیته برنامه ریزی در هفته آینده برگزار و اعتبارات روستایی تعیین تکلیف می‌شود.

وی یادآور شد: استان کردستان برای سومین سال متوالی در جدول رده‌بندی استان‌ها در اعتبارات عمرانی رتبه دهم کشور را به خود اختصاص داده است در حالی که تا سال ١۴٠٠ در جایگاه ۲۴ کشوری قرار داشت؛ بنابراین ارتقای ۱۴ پله‌ای، نشان از توجه ویژه دولت سیزدهم به استان است.

زارعی کوشا اضافه کرد: در طول عمر سه ساله دولت سیزدهم، شاهد اتفاقات بزرگی در حوزه زیرساختی و عمرانی در استان بودیم با توجه به اینکه پایان سال ۱۳۹۹ کل کارکرد عمرانی استان ۴۲۴ میلیارد تومان بود که ۷۰ درصد آن اوراق و اسناد خزانه بود.

وی گفت: در سال ۱۴۰۰ کارکرد عمرانی استان به ۲ هزار میلیارد تومان رسید اما در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در مجموع ۱۳ هزار ۲۰۰ میلیارد تومان کارکرد عمرانی داشت که وضعیت استان نسبت به گذشته قابل قیاس نیست.

استاندار کردستان سفرهای رئیس جمهور شهید را راهگشا و کمک کننده برای استان خواند و گفت: افتتاح کلان پروژه‌های استان، همچون راه‌آهن سنندج- همدان و فرودگاه سقز نتیجه نگاه توسعه محور آیت‌الله رئیسی به کردستان بود.

زارعی‌کوشا با بیان اینکه ۳۰ همت پروژه تا پایان دولت فعلی و در هفته دولت افتتاح خواهد شد، بیان کرد: آنچه دولت، مجلس و مسئولان را دلگرم و متقاعد به کمک و توجه ویژه به استان می‌کند، همراهی مردم با دولت است.

پایان پیام/

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

ضرورت ایجاد مجتمع« شوق زندگی» در کردستان

سنندج ،رییس کل دادگستری استان کردستان در نخستین جلسه شورای پیشگیری از جرم استان در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *