پایگاه  خبری زانست

موفقیت زنجیره تولید غرب دانه برای تهیه نهاده در کشور

به گزارش سایت زانست از سنندج به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری در سمینار علمی دوره ای پرورش مرغ گوشتی گروه غرب دانه که با حضور مرغداران استان های خوزستان، گیلان و کردستان در سنندج برگزار شداظهار کرد: در حال حاضر در صنعت مرغداری استان کردستان در چند سال اخیر اقدامات بسیار خوبی انجام شده کما اینکه از نظر ظرفیت مرغ گوشتی در میان ۸ استان غرب و شمال غرب رتبه اول را دارد.

وی افزود: صنایع پسین و پیشین این صنعت، کشتارگاه و واحدهای بسته بندی، کارخانجات خوراک طیور، و به ویژه بحث مرغ مادرکردستان از جایگاه خوب وظرفیت های مناسبی بهره مند است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت:در چند ماه اخیر علی رغم مشکلات موجود در این صنعت توانسته حجم مناسب و قابل توجهی جوجه ریزی در ماه داشته باشد.
وی تاکید کرد :مدیریت در تولید می تواند در مقاطعی از بروز مشکلات جلوگیری کند .باید این مدیریت ایجاد و در اولویت اقدامات اجرایی در واحدهای تولیدی قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد : در استان کردستان به دلیل تدابیر لازم و به موقع شرکت غرب دانه در مقطعی که تامین نهاده در کشور با مشکل مواجه بود این مشکل را تا حد ممکن مرتفع کند.
به گفته وی :با درایت استاندارکردستان در بحث تامین بازار و وجود انسجام و همدلی در استان شرایط خوبی برای مرغداران استان ایجاد شده است.
وی عنوان کرد:جهاد کشاورزی به عنوان یک دستگاه متولی وظیفه خدمت به این صنعت را دارد و ما هم قدردان حمایت های دستگاهها و ارگانهای دولتی هستیم که در استان کردستان نهایت همدلی و همکاری با بخش کشاورزی استان به ویژه صنعت مرغداری را دارند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ضمن تاکید مجدد بر عملکرد بسیار خوب غرب دانه افزود:غرب دانه در استانهای دیگرچون استان خوزستان و گیلان به موفقیت های خوبی رسیده به طوریکه زنجیره تولید غرب دانه توانایی تامین نهاده را برای استان های دیگر را هم دارند .
جعفری با ذکر این مطلب که صداقت و توانمندی گروه غرب دانه می تواند سراسر کشور را زیر پوشش زنجیره تولید خود قرار دهد ادامه داد:باتوجه به ایجاد زنجیره تولید در صنعت مرغداری استان و مدیریت علمی تولید شرایط گرما و مشکلات دیگر مانع از جوجه ریزی نمی شود.
و اکنون استان کردستان نقش مهمی در تامین نیاز گوشت مرغ کشور را دارد.

وی در ادامه یادآورشد :زنجیره های تولید در کشورهای مختلف توانسته علاوه بر پایداری تولید در اقتصاد نیز بسیار تاثیر گذار باشد باید تولیدات بخش کشاورزی استان به سمت تولید زنجیره ایی سوق داده شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت:تامین امنیت غذایی به عنوان مهمترین وظیفه جهاد کشاورزی در کنار سرمایه گذاران می تواند نقطه بسیار ارزشمندی از تولید و پایداری درامد برای اقتصاد کشور باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.