پایگاه  خبری زانست

ادای سوگند اولین دانشجویان فارغ التحصیل زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان

اولین دانشجویان رشته زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان فارغ التحصیل شدند و امروز آیین سوگند آنها در کنگره بین المللی مشاهیر کرد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج، رشته زبان و ادبیات کردی سال ۹۴ در دانشگاه کردستان ایجاد شد.

در حال حاضر ۱۶۰ دانشجو در این رشته مشغول به تحصیل هستند که امسال اولین گروه از دانشجویان آن که بالغ بر ۳۵ هستند، فارغ التحصیل شدند.

در کنگره بین المللی مشاهیر کرد که امروز در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، مراسم ادای سوگند ۳۵ نفر دانشجوی فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان برگزار شد.

در این آیین دکتر بختیار سجادی، مدیرگروه رشته زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان اظهار کرد: بسیار خرسندیم که برای اولین بار شاهد فارغ التحصیلی اولین گروه از دانشجویان رشته زبان و ادبیات کردی هستیم.

وی عنوان کرد: مایه فخر است برای دانشجویان رشته زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان که منابع آنها تماما کردی است و توسط اساتید توانمند گروه زبان و ادبیات کردی دانشگاه نگارش شده است.

سجادی تصریح کرد: ثمره تلاش و فعالیت اساتید گروه زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان، این دانشجویان هستند که امروز و سال‌های آینده فارغ التحصیل می شوند.

مدیرگروه رشته زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان تاکید کرد: لازم است که دستگاه‌های فرهنگی، رسانه ها و آموزش و پرورش از ظرفیت بزرگ دانشجویان فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات کردی استفاده کنند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره مشاهیر کرد در دانشگاه کردستان، گفت: مفاخر و مشاهیر کرد ستون فرهنگ و هویت این منطقه هستند و ما امروز مفتخر به میزبانی آنها هستیم.

سجادی در پایان خاطرنشان کرد: آنچه برای ما مهم است زبان، فرهنگ و ادبیات و تاریخ است و ما کاری با سیاست نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.