پایگاه  خبری زانست

نقش ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی بی‌بدیلی بود

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان گفت: نقش ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی بی‌بدیلی بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست درسنندج گفت: امیر سعید اثنی‌عشری امروز(۲۷فروردین) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که در سنندج بر گزار شد گفت:ارتش در پیروزی انقلاب همراه با سایر اقشار مختلف مردم در پیروزی انقلاب بی بدیل بود و همچنین بعد از پیروزی انقلاب هم ارتش نقش حیاتی و کمک قابل توجهی به حفظ و نگهداری این انقلاب در برابر انواع تلاب تهدیدات کرد.

وی در ادامه با اشاره به ساختار، تجهیزات و توانایی ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت : ساختار، تجهیزات و توانایی ارتش جمهوری اسلامی از زمان انقلاب تاکنون تغییر چشمگیری کرده و ارتقا یافته است.

این مقام مسئول اظهار داشت :امروز نیروی زمینی بسیاری از قطعات خودروها، تجهیزات و سلاح ها را خود تولید می کند، اضافه کرد: افزایش بُرد توپخانه، هوشمندسازی گلوله های توپخانه، قدرت پرواز در شب بالگردها و رسیدن به فناوری ساخت زیردریایی برخی از توانایی هایی است که در ارتش ایجاد شده است.

امیر سرتیپ اثنی عشری با بیان اینکه ارتش نیرویی بود که هم در پیروزی انقلاب و هم در تثبیت آن نقش داشت، افزود: در زمان جنگ نیز ارتش اولین نیرویی بود که وارد عمل شد و توانست دشمن را در مواضع خود زمین گیر کند.

فرمانده لشکر پیاده ۲۸ کردستان یادآور شد: ارتش ضمن دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور در مرزهای دریایی نیز با اسکورت محموله های نفتی به حفظ درآمد کشور کمک کرد.

وی با بیان اینکه لازمه و پیش شرط سازندگی، امنیت پایدار است، تاکید کرد: در دهه دوم انقلاب هم ارتش با کمک به امنیت به توسعه کشور یاری رساند.

امیر سرتیپ اثنی عشری با اشاره به اینکه فلسفه ارتش خدمت به مردم است، بیان کرد: ارتش یکی از محبوب ترین سازمان های کشور است.

وی افزود: ارتش در حوادث اخیر کشور همچون زلزله کرمانشاه و سیل های اخیر در چند استان از جمله اولین یگان های حاضر برای کمک بوده است.

فرمانده لشکر ۲۸ کردستان، سپاه و ارتش را دو بازی توانمند کشور دانست و اظهار داشت: هر چه نیروهای مسلح کشور قوی تر باشند امنیت نیز بیشتر و بهتر خواهد بود.

وی در ادامه به برنامه‌های روز ارتش هم گریزی زد و افزود: برنامه‌های هفته ارتش از ۲۱ فروردین ماه با برگزاری مراسم یادبود شهید صیاد شیرزای در دانشگاه علوم پزشکی استان و دیدار با خانواده شهدا، اهدای داوطلبانه خون، دیدار با نماینده ولی فقیه و عیادت از بیماران آغاز شده است.
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان خاطرنشان کرد: دیدار با پیشکسوتان، عطرافشانی گلزار شهدا و مراسم سان و رژه که نمایش قدرت و نمایش نیرو است از دیگر برنامه‌های ارتش در استان در طول این هفته خواهد بود.

وی در پایان ضمن دعوت از آحاد مردم برای حضور در این رزمایش،افزود: با توجه به اوضاع سیاسی که امروز در دنیا وجود دارد رژه روز ۲۹ فروردین نمایش اقتدار نیروهای مسلح است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.