پایگاه  خبری زانست

نقش شهید ماموستا شیخ الاسلام در ترویج اندیشه‌های تقریبی بررسی می‌شود

رئیس حوزه هنری استان کردستان، گفت: همایش نکوداشت دهمین سالگرد شهید ماموستا شیخ الاسلام در سنندج با هدف بررسی روش، سیره و نقش این شهید در ترویج اندیشه‌های تقریبی برگزار خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری زانست از سنندج،امین مرادی، امروز (۲۰تیر) در نشست شورای راهبردی همایش شهید حاج ماموستا شیخ الاسلام که در دفتر نماینده معزز ولی فقیه برگزار شد، اظهار کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در راستای عمل به منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، الگوسازی برای نسل جوان با معرفی شخصیت های برتر دینی، علمی، فرهنگی و انقلابی جهان اسلام نخستین همایش نکوداشت شهید ماموستا محمد شیخ الاسلام نماینده مردم شریف کردستان در مجلس خبرگان رهبری را برگزار می‌کند.
وی تصریح کرد: حوزه هنری در ۲ بخش تحت عنوان شب خاطره و ثبت و ضبط رشادت های رزمندگان در دفاع از مرزهای کشور در هشت سال دفاع مقدس، برنامه‌های مختلفی را برگزار کرده است.
رئیس حوزه هنری استان کردستان، عنوان کرد: مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند که استان کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش و فداکاری های بزرگ است و همچنین شهدای کردستان مظلومانه تر از سایر شهدا دیگر هستند.
مرادی با اشاره به دهمین سالگرد شهید ماموستا شیخ الاسلام، تصریح کرد: هدف از برگزاری این همایش بررسی روش، سیره و نقش شهید ماموستا شیخ الاسلام در ترویج اندیشه‌های تقریبی، تلاش برای تحکیم پایه‌های وحدت و همدلی در کشور، معرفی جایگاه و شخصیت شهید ماموستا محمد شیخ السلام در جهان اسلام، بررسی ظرفیت‌های فرهنگی و دینی منطقه در راستای نیل به هدف متعالی تمدن سازی انقلاب اسلامی و الگوسازی در بین نسل جوان از جمله اهداف این همایش است.
وی با اشاره به بخش‌های این همایش، ذکر کرد: همایش علمی و پژوهشی بررسی آثار، دیدگاه‌ها، شخصیت و زندگی شهید ماموستا شیخ الاسلام، تولید فیلم مستند، تهیه و انتشار کتاب زندگی نامه، تهیه و تدوین کتاب شرحی بر سخنرانی‌های شهید شیخ الاسلام، تولید محتوا براساس روش‌ها و شیوه‌های جدید و نوین ارتباطی، برگزاری شب خاطره در روز ۲۶ شهریور همزمان با سالروز شهادت این شهید و نامگذاری یکی از معابر اصلی شهر سنندج به نام شهید شیخ الاسلام از جمله بخش‌های آیین نکوداشت این شهید والامقام است.
رئیس حوزه هنری استان کردستان، به محورهای فراخوان مقالات نیز اشاره و خاطرنشان کرد: ماموستا شیخ الاسلام و تقریب مذاهب اسلامی، ماموستا شیخ الاسلام و سرگذشت علمی و دینی، ماموستا شیخ الاسلام و خدمات فرهنگی و اجتماعی، ماموستا شیخ الاسلام و وحدت ملی و انسجام اسلامی، ماموستا شیخ الاسلام و رهبر معظم انقلاب اسلامی، ماموستا شیخ الاسلام و حکومت اسلامی و ماموستا شیخ الاسلام و نسل جوان، فراخوان مقالات این همایش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.