پایگاه  خبری زانست

نمایشگاه آثار طراحان گرافیست ایران و جهان در کردستان برپا می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از پرپایی نمایشگاه آثار طراحان گرافیست ایران و جهان در کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست ازسنندج، جلال قلعه‌شاخانی امروز (۲۱فروردین)در جلسه هماهنگی برپایی این نمایشگاه گفت: نمایشگاه آثار طراحان گرافیست ایران و جهان در سه شهرستان برپا می شود.

وی با اشاره به زمان برپایی این نمایشگاه افزود: نمایشگاه یاد شده از دوم تا دوازدهم اردیبهشت ماه سال‌جاری در شهرستان‌های سنندج، سقز و مریوان دایر می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه آثار طراحان گرافیست ایران و جهان با عنوان «بالکن» در معرض دید عموم مردم قرار می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان یادآور شد: در این نمایشگاه ۱۰۰ اثر از ٣٠ طراح مطرح بین المللی، متشکل از ١۴ طراح ایرانی و ١۶ طراح خارجی به نمایش درخواهد آمد و در معرض بازدید عموم قرار خواهد گرفت.

قلعه‌شاخانی بیان کرد: مرتضی ممیز، بیژن صیفوری، مهدی سعیدی از جمله هنرمندان طراح ایرانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه در معرض عموم قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: erich brechbuhl, stasys eideigevicius, istvan orosz, niklavs troxler از هنرمندان طراح خارجی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش درمی‌آید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان همچنین افزود: این نمایشگاه با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و انجمن هنرهای تجسمی استان برپا می‌شود و امیر کریمیان از هنرمندان طرح گرافیک استان، دبیر برگزاری این نمایشگاه را عهده دار است.

به گفته قلعه‌شاخانی، این نمایشگاه فرصتی برای علاقه‌مندان و هنرمندان گرافیست استان است تا با طرح‌های گرافیکی روز جهان و آثار هنرمندان مطرح ایرانی و بین‌المللی آشنا شوند.

وی، آشنایی بیشتر علاقه‌مندان به حرفه گرافیک (پوستر) با طرز فکر طراحان نام‌آور و صاحب سبک جهان، ترکیب‌بندی آثار آنها و نوع نگاه‌شان به موضوعات اجتماعی را از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه ذکر کرد.

گفتنی است، نمایشگاه بین المللی پوستر «بالکن» ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸ در گالری هنر سنندج افتتاح می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.