صفحه اصلی / آموزش / نمایشگاه قرآنی معرق و نازک کاری در سنندج دایر شد

نمایشگاه قرآنی معرق و نازک کاری در سنندج دایر شد

نمایشگاه قرآنی معرق و نازک کاری استاد علی محمدی از اساتید مطرح کردستان به مناسبت ماه مبارک رمضلان و با حمایت حوزه هنری استان در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج دایر شد.

به گزارش زانست از سنندج، مسئول حوزه هنری کردستان روز سه شنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه حاوی آثار تمام معرق کتابت قرآن کریم با استفاده از درخت گردو (پشت و رو) و آثار نازک کاری بر روی چوب اثر استاد توانمند کردستانی “علی محمدی” است که از امروز به مدت ۱۰ روز دایر شده است.

اسعد فرهادی افزود: در این نمایشگاه مجموعه ای ارزشمند از آخرین فعالیت‌ها و دست سازه‌های معرق و نازک کاری استاد محمدی به نمایش گذاشته شده است، ضمن اینکه فروش آثار نمایشگاه توسط این هنرمند به کودکان غزه تقدیم شده است.

وی در ادامه با اشاره به رسالت حوزه هنری در توجه به هنر متعهد ادامه داد: در سال جاری که به سال” جهش تولید با مشارکت مردم ” نامگذاری شده است در بخش هنر تمام امکانات و توان حوزه هنری استان به منظور تولید آثار فاخر هنری در اختیار هنرمندان متعهد و توانمند استان قرار خواهد گرفت.

مسئول حوزه هنری کردستان اضافه کرد: هم اکنون در شهرهای بیجار، سقز و سنندج سه گالری مناسب و استاندارد شامل گالری مهر بیجار، گالری مانا در سقز و گالری سوره در سنندج در اختیار حوزه هنری استان قرار دارد و امیدواریم هنرمندان بتوانند به خوبی از امکانات موجود در این گالری ها برای به تصویر درآوردن آثار هنری خود استفاده کنند.

وی اظهار کرد: حوزه هنری وظیفه خود می داند در حد توان و بضاعت در برپایی نمایشگاه های هنری در رشته های مختلف هنر تجسمی متناسب با معیارهای هنر متعهد، هنرمندان استان را حمایت کند.

علی محمدی هنرمند معرق کار و نازک کار برجسته کردستان که برای اولین بار در جهان کتابت قرآن کریم با استفاده از درخت سخت و ماندگار گردو تمام معرق (پشت رو) به رشته تحریر درآورده‌ است در سال ۱۳۴۲ در محله قطارچیان شهر سنندج به دنیا آمده‌ و نزد اساتید زنده یادان نعمت‌الله محمودی کردستانی و دکترعلی اکبر بهزادیان تلمذ کرده‌ است.

حضور در چندین نمایشگاه بین‌المللی و ملی و استانی شامل نمایشگاه تخصصی میراث فرهنگی ۱۳۷۶و ۱۳۸۸، نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تهران در سال‌های ۱۳۸۰ و ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹و ۱۳۹۲ و شرکت در اولین همایش قرآنی شهرداری سنندج و شرکت در نمایشگاه استانی در شهر سنندج از جمله مهمترین نمایشگاه های وی بوده است.

پایان پیام/

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

هر قاضی به طور متوسط در کردستان ۱۸۰ پرونده را بررسی کرده است

حجت الاسلام حسینی گفت: سال گذشته به طور متوسط هر قاضی ۱۸۰ پرونده را بررسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *