پایگاه  خبری زانست

برگزاری کنگره مشاهیر کُرد ادای دین به هویت فرهنگی کردستان است

نصراللهی زاده با اشاره به اهمیت برگزاری کنگره مشاهیر کرد،گفت: برگزاری کنگره مشاهیر کُرد ادای دین به هویت فرهنگی کردستان است
بهرام نصراللهی زاده به خبرنگارپایگاه خبری زانست در سنندج، گفت: برگزاری کنگره مشاهیر کُرد ادای دین به هویت فرهنگی کردستان است و برگزاری این کنگره یکی از کارهای مهم و زیربنایی در حوزه فرهنگی است.

وی با بیان اینکه مفاخر شناسنامه هویتی یک جامعه هستند، اضافه کرد: معرفی و تکریم نام آوران به عنوان الگوی موفق یک جامعه، نقش موثری در ایجاد فضای مثبت و روند رو به رشد جامعه دارد.

نصراللهی زاده، با بیان اینکه سرمایه های فرهنگی زیربنای توسعه است، یک جامعه بانشاط و روبه رشد را جامعه ای معرفی کرد که در آن قبل از هر چیزی داشته های هویتی و فرهنگی به عنوان سرمایه اصلی مورد توجه قرار دهد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با بیان اینکه فضای فرهنگی در استان تشنه چنین مراسماتی است، افزود: برگزاری کنگره مشاهیر کُرد پاسخ به مطالبه جوی مردم و حس ارزشمند جامعه نسبت به داشته های فرهنگی خود است.

وی مشاهیر را سرمایه های فرهنگی و معنوی جامعه معرفی کرد و ادامه داد: برگزاری کنگره مشاهیر کُرد ادای دین به هویت فرهنگی کردستان است و امیدواریم این کنگره به یک جریان فرهنگی تبدیل شود و موتور محرکه توسعه همه جانبه کردستان باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با بیان اینکه برگزاری کنگره مشاهیر کُرد به عنوان یک جریان فرهنگی نظام مند بایستی تقویت شود، افزود: امیدواریم برگزاری این کنگره تداوم داشته باشد.

نصراللهی زاده اضافه کرد: برگزاری این رویداد فرهنگی در جامعه امروز ارزشمند است و امیدوارم منشاء اثر برای تحولات آینده در استان باشد.

وی با بیان اینکه نام کرد و ایران با هم عجین شده است و قابل تفکیک نیست، یادآور شد: برگزاری این کنگره گام بزرگی برای همبستگی ملی است چرا که در جامعه کُردی، ایران فرهنگی فراتر از ایران سیاسی امروز است و گستره فرهنگی ایران بسیار گسترده تر است.

نصراللهی زاده بیان کرد: این کنگره به دیپلماسی منطقه ای ایران کمک می‌کند و این مهم می تواند جز اقدامات ارزشمند این کنگره تلقی شود.
وی همچنین تاکید کرد که کنگره مشاهیر کُرد به‌صورت آبرومندانه و در حد شان مردم کردستان و مشاهیر کُرد برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.