پایگاه  خبری زانست

هفتمین دوره مسابقات ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت در کردستان برگزارشد

ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت در کردستان با حضور بیش از ۲۰۰ نفر برگزار شد.

حجت الاسلام حسن منتظری مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشوردرحاشیه افتتاحیه برگزاری این مسابقات به خبرنگارسایت زاست در سنندج اظهار داشت: هفتمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و مفاهیم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور امروز با شعار (عمل به قرآن) همزمان با سایر نقاط هدف‌گذاری شده در استان کردستان نیزبا حضور بیش از ۲۰۰ نفر برگزارشد.

 

وی افزود: وی با اشاره به رشته‌های هفتمین دوره مسابقات ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور افزود: در رشته حفظ که عبارتند از حفظ ۳ جز، ۵ جزء، ۲۰ جزء و ۳۰ جزء قرآن و رشته قرائت نیز عبارتند از قرائت ترتیل و قرائت تحقیق وهمچنین رشته ترجمه و مفاهیم قرآنی نیزمنبع آزمون جزء ۶ خواهد بود.

 

حجت السلام منتظری اذعان کرد: شرکت در آزمون کتبی آیات موضوعی قرآن کریم با اقتباس از بیانیه گام دوم انقلاب، است که منبع آزمون آیات موضوعی (جزء ۶ قرآن مجید) از تفسیر نور تالیف دکتر مصطفی خرم دل است.

وی با اشاره به مخاطبین این دوره مسابقات،افزود: مخاطبین این دوره ازمسابقات روحانیون شامل ائمه جمعه و جماعت، مدیران، مدرسین، فارغ‌التحصیلان مدارس علوم دینی اهل سنت، طلاب در حال تحصیل مدارس علوم دینی در دو بخش خواهران و برادران هستند.

این مقام مسئول اظهار داشت:ایجاد همگرایی، تالیف قلوب و وحدت عملی بین افراد جامعه مخاطب با بهره‌برداری از مفاهیم قرآن کریم به عنوان عالی‌ترین برنامه مشترک دینی و شناسایی و پرورش و شکوفایی استعدادهای قرآنی افراد جامعه مخاطب، تقویت روحیه اعتقادی و معنوی از اهداف برگزاری این دوره مسابقات قرآنی است.

وی افزود: استفاده بهینه از برکات معنوی این عطیه الهی در مسیر تربیت دینی و تحکیم بنیان‌های فرهنگی اجتماعی و خانوادگی از طریق ترویج سبک زندگی اسلامی و قرآنی و ایجاد بستر مناسب جهت ارتقا رتبه‌های قرآنی و تجلیل از حافظان و قاریان و چهره‌های برتر قرآنی از دیگر اهداف برگزاری این دوره مسابقات قرآنی است.

حجت السلام منتظری خاطرنشان کرد: امیدواریم برگزاری این دوره مسابقات و سایر برنامه هایی که در طول سال از سوی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار می‌شود بتواند زمینه‌ساز هرچه بیشتر توسعه فرهنگ قرآنی در بین جامعه اسلامی باشد.

گفتنی است، برگزاری این دوره از مسابقات یک روزاست که امروز در سالن جلسا ت مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با حضور قرآن دوستان برگزارشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.