پایگاه  خبری زانست

هیجدهمین آزمون قرآنی همزمان با سراسر کشور در استان کردستان برگزار شد

گلباغی از برگزارشدن هیجدهمین آزمون قرآنی همزمان با سراسر کشور در استان کردستان خبر داد.

 

کامل گلباغی رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان امروز در حاشیه برگزاری هیجدهمین آزمون قرآنی به خبرنگار پایگاه خبری زانست در سنندج اظهار داشت:هیجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن وعترت همزمان با آغاز چهل ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور شرکت کنندگان از سراسر استان در ۹ حوزه  شهرستانی های تابعه ومرکز استان در حال برگزار ی است.

 

وی افزود: از سراسر استان تعداد دوهزار ۲۲۹ نفر در هیجدهمین دوره آزمون قرآن وعترت ثبت نام و شرکت کرده ند.

 

این مقام مسئول اذعان کرد: از این تعداد ۸۰۹ نفر مربوط به شهرستان سنندج است که بیشترین شرکت کننده از این شهرستان ثبت نام کرده اند.

 

وی افزود:این آزمون در ۴ گروه امتحانی و ۱۵ رشته شامل گروه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم (۲ رشته)، گروه معارف اهل بیت (ع)(۲ رشته)، گروه حفظ قرآن کریم (۹ رشته) و گروه آموزش‌­های الکترونیک (۲ رشته) در سراسر کشور برگزار می شود.

 

گلباغی با اشاره به اهدا ف بر گزاری هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم  تصریح کرد: آموزش‌های قرآن و عترت در موسسات و مراکز قرآنی سراسر کشور، شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی به ویژه در گروه سنی نوجوانان و جوانان و به روز رسانی و تکمیل بانک جامع اطلاعات قرآنی کشور در رشته‌های مختلف آموزش قرآن و عترت از اهداف هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم  عنوان کرد.

 

وی افزود: این آزمون به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به منظور سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی موسسات و مراکز قرآنی کشور و ایجاد انگیزه در جامعه برای فراگیری معارف قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور در سطح استان کردستان نیز برگزارمی شود.

 

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان  تصریح کرد: برای کلیه شرکت کنندگان گواهی شرکت در آزمون صادر و به کسانی که حائز رتبه برتر شوند با دادن هدایایی تجلیل خواهند شد.

 

وی در ادامه با اشاره به تأثیر ترویج فرهنگ قرآن در جامعه،افزود: ما هرچه بیشتر بتوانیم فرهنگ و عمل به قرآن را در جامعه به‌صورت مستقیم ترویج دهیم، به همان اندازه به سلامت اجتماعی بیشتری خواهیم رسید زیرا عمل به دستورات این کتاب آسمانی باعث رستگاری انسانها از ظلمت به سوی نور می شود.

 

گلباغی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: جامعه امروز ما بیش از هر زمان نیازمند عمل به تعالیم قرآن و عترت دارد و برگزاری مسابقات و آزمون های با محوریت قرآن و عترت نقش به سزایی در آشنایی عمیق تر این عزیزان با آموزه های قرآنی و تعالیم اهل بیت و همچنین ارتقای معنوی آنها بیشتر خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.