پایگاه  خبری زانست

ورود به بخش انرژی های نو مستلزم ایجاد زیرساخت های قوی است

لهونیان با اشاره به اهمیت بخش انرژی های نو،گفت: ورود به بخش انرژی های نو مستلزم ایجاد زیرساخت های قوی است.

به گزارش خبرنگار زانست از سنندج،هیوا لهونیان امروز(۲۸مرداد) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که در سنندج برگزارشد ،اظهار داشت: ورود به بخش انرژی های نو مستلزم ایجاد زیرساخت های قوی است.

 

وی افزود: میزان انرژی های نو نیز کمتر از یک درصد است، این نشان می دهد که ما در این عرصه بسیار ضعیف هستیم و تا کنون اقدامی اساسی در این راستا صورت نگرفته است.

این مقام مسئول اظهار داشت: حدود ۸۵ درصد نیروگاه های ما از سوخت فسیلی استفاده می کنند و کمتر از ۱۵ درصد از نیروگاه های برق آبی، که سدها هستند از آب استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از سوخت های فسیلی اثرات منفی دارد،افزود: بخش عمده تولید ما از سوخت های فسیلی است و این در حالی می باشد که سوخت های فسیلی رو به پایان بوده و منابع محدودی دارند و استفاده از آن ها اثرات منفی زیادی دارد.

مدیرعامل شرکت برق استان کردستان در ادامه تصریح کرد: سال ۹۷ به دلیل وجود م وی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم را در زمینه صرفه جویی را بسیار موثر دانست و شکلات اقتصادی و تحریم ها، سالی پر تلاطم به لحاظ تامین منابع برای شرکت برق بود.

وی افزود: علی رغم این شرایط سخت تحریمی  شرکت برق توانسته است در بسیاری از شاخص های عملکردی خود  به حد مطلوب  برسد.

لهونیان با اشاره به واگذاری انشعاب به متقاضیان ،افزود: واگذاری انشعاب به متقاضیان و تامین منابع برای وصل کردن شبکه های مورد نیاز این متقاضیان به شبکه های سراسری از وظایف اصلی شرکت برق است که باید تامین شود.

وی افزود: این مهم  می تواند با انجام اقدامات ساده و تغییر الگوی مصرف مردم، از جمله کاهش استفاده از وسایل برقی در ساعات اوج مصرف، کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در پایان با قدر دانی از زحمات رسانه ها در انعکاس خبرهای این اداره کل خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در زمینه صرفه جویی بسیار موثر است و انشالله خبرنگاران بیشتر از گذشته مارا در اطلاع رسانی به مردم یاری کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.