پایگاه  خبری زانست

پرداختی خرید تضمینی گندم در کردستان به ۱۷۵۷ میلیارد ریال رسید

گندم کاران کردستانی در بیست روز گذشته ۳۵۰ هزار تن از محصول خود را به مراکز خرید تضمینی تحویل داد اند که تاکنون یک هزار و ۷۵۷ میلیارد ریال را دریافت کرده اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در گفت و گو با خبر نگار سایت زانست در سنندج اظهار داشت: تا کنون وزن ۳۵۰ هزار تن از محصول گندم بهره برداران این استان خریداری شده است.

خالد جعفری افزود: تا کنون یک هزار و ۷۵۷ میلیارد ریال از میزان خریداری شده به حساب بهره برداران واریز شده که یک هزار میلیارد ریال آن اخیرا تامین و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار داشت: از ۱۳ تیر کار خرید تضمینی گندم در سطح استان آغاز شده و براساس برنامه ریزی سراسری صورت گرفته حدود ۱۰ روز پس از تحویل گندم به مراکز، کل بهای گندم به حساب کشاورزان واریز می‌شود.

این مقام مسئول افزود: میانگین قیمت بهای خرید هر یک کیلوگرم گندم در استان ۱۷ هزار و ۲۰۰ ریال بود که این نشان از کیفیت و مرغوبیت گندم استان کردستان دارد.

جعفری تاکید کرد: در سال جاری ١٠٠درصد بهای گندم در یک مرحله به حساب گندمکاران واریز می‌شود.

وی درپایان خاطرنشان کرد: امسال در بیش از ۹۳ مرکز محصول مازاد بر نیاز گندمکاران این استان به صورت تضمینی خریداری می‌شود که ۷۳ مورد از این مراکز را سازمان تعاون روستایی کردستان تجهیز و راه اندازی کرده است.

گفتنی است،در سال جاری ۵۷۲ هزار هکتار از مزارع این استان زیر کشت گندم رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.