پایگاه  خبری زانست

پروژه راه‌آهن سنندج- مریوان به سلیمانیه از طریق فایناس پیگیری شود

استاندار کردستان از پیگیری پروژه راه‌آهن سنندج – مریوان به سلیمانیه از طریق فاینانس خبر داد و آن را شاهرگ توسعه استان سلیمانیه و کردستان ایران خواند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست ازسنندج، بهمن مرادنیا عصر امروز در نشست خبری مشترک با استاندار سلیمانیه خبری با خبرنگاران رسانه‌ها اظهار کرد: هدف از نشست‌ها ایجاد ارتباط هرچه بیشتر و آشنایی هرچه بیشتر نسبت به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها است.
وی تصریح کرد: هیات اقتصادی سلیمامیه روز گذشته از برخی واحدهای تولیدی استان بازدید کردند که که استاندار سلیمانیه از عدم صادرات تولیداتی که توان رقابت با نمونه‌های خارجی را دارند ابراز تاسف کرد.

مرادنیا اذعان داشت: در خصوص تفاهم‌نامه‌هایی که در گذشته انجام شده بود هم‌اندیشی‌هایی صورت گرفت و وضعیت مرزها به ویژه سیرانبند بانه و سیف سقز ظرف دو هفته آینده تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی گفت: مرز سیرانبند ظرف دو هفته آینده یا به صورت رسمی و یا موقت بازگشایی خواهد شد و در مورد مرز سیف هم نیاز به توافق دولت مرکزی عراق وجود دارد که پیگیری‌های در کوتاه‌ترین ممکن انجام خواهد شد.

استاندار کردستان از جانمایی شهرک صنعتی مشترک بین ایران و اقلیم در استان کردستان خبر داد و گفت: این شهرک صنعتی یکی از ظرفیت‌های مطلوب و مشترک بین اقلیم و استان کردستان خواهد بود که در این سفر مورد بررسی و امیدواریم زمینه اجرایی شدن آن فراهم شود.
وی اذعان داشت: پیشنهادهای در خصوص راه‌آهن صورت گرفت و با توجه به تحریم‌هایی که وجود دارد، انتظار داریم پروژه راه‌آهن سنندج به مریوان و سلیمانیه از طرف عراق و از طریق فاینانس پیگیری شود چرا که این می‌تواند شاهرگ توسعه استان سلیمانیه و کردستان ایران باشد.

وی به تردد از مرزها و مشکلاتی که وجود دارد هم گریزی زد و گفت: امروز صبح جلساتی با مرزبانی و گمرک هر دو طرف برگزار شد و قرار است معطلی در مرز بیشتر از نیم ساعت نباشد تا مردم بتوانند راحت‌تر و بدون هیچ مشکلی تردد داشته باشند.

مرادنیا اذعان داشت: کمیته مشترک بین کردستان ایران و سلیمانیه تشکیل شده تا به صورت ماهیانه پیگیر مصوبات و برنامه‌ها باشند تا اگر کاری گیر و گرفت داشت، با ورود استانداران و یا مسوولان ذیربط زمینه رفع مشکل فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.