پایگاه  خبری زانست

پوستر نخستین جشنواره رسانه‌های کردی در سنندج رونمایی شد

پوستر نخستین جشنواره رسانه‌های کردی با حضور مسوولان ارشاد اسلامی استان و اصحاب رسانه در سنندج رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج، معاون فرهنگی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان امروز( ۲۸فروردین) در نشست خبری “نخستین جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های کردی” و رونمایی از پوستر جشنواره با حضور اصحاب رسانه که در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره رسانه‌های کردی که با همفکری اصحاب رسانه در سنندج آغاز بکار کرده زمینه‌ساز ایجاد تحولات ارزشمندی در حوزه روزنامه‌نگاری کُردی است.
عبید رستمی با اشاره به اینکه امسال این جشنواره به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود و در سال‌های آتی به صورت بین‌المللی برپا خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: در راستای برگزاری جشنواره منطقه‌ای رسانه‌های کردی از توان داوران شناخته شده و مطرح کشور برای ارزیابی آثار بهره برده شده و سعی براین بود تا دو بخش کردی و فارسی با جدیت در این جشنواره دیده شود.
معاون فرهنگی ارشاد اسلامی استان کردستان عنوان کرد: در حاشیه برگزاری جشنواره رسانه‌های کردی نمایشگاهی از رسانه‌های مکتوب و الکترونیکی برپا خواهد شد و کارگاههای آموزشی نیز اجرا می‌شوند‌. رستمی با اشاره به اینکه ۸۹۹ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد، اعلام کرد: از این تعداد ۸۸۴ اثر مورد داوری قرار گرفتند و ۱۳ اثر نیز به درخواست شرکت‌کنندگان حذف شد.
وی گفت: از این تعداد آثار کردی و فارسی ارسالی به دبیرخانه جشنواره ۹۴ اثر در بخش تیتر، ۱۴۵ اثر در بخش گزارش، ۵۰ اثر در بخش خبر، ۱۲۵ اثر در بخش مصاحبه، ۲۰۱ اثر در بخش یادداشت، ۵۱ اثر در بخش طنز و کاریکاتور، ۳۵ اثر در بخش طراحی و صفحه‌آرایی و ۶۹ اثر در بخش عکس و گزارش تصویری ارسال شده است.
وی اضافه کرد: در بخش جنبی و شعار سال ۷۱ اثر کُردی و فارسی و ۴۰ اثر در بخش نشریات تخصصی دانشجویی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان عنوان کرد: ۵۹۰ اثر از اثار ارسالی از ۱۲۴ شرکت کننده استان کردستان، ۱۰۲ اثر از ۳۱ شرکت‌کننده آذربایجان عربی، ۴۲ اثر از ۱۴ شرکت‌کننده ایلامی، ۱۲۲ اثر از ۳۲ شرکت‌کننده کرمانشاهی، ۱۳ اثر از ۱۷ شرکت کننده تهرانی و یک اثر از یک شرکت‌کننده سمنانی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
در پایان این نشست پوستر نخستین جشنواره رسانه‌های کردی رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.