صفحه اصلی / آموزش / پیش از۷۰ درصد کاروان‌های حج تمتع کردستان تکمیل شد

پیش از۷۰ درصد کاروان‌های حج تمتع کردستان تکمیل شد

مدیر کل حج وزیارت کردستان، گفت: تاکنون ۷۸ درصد کاروان‌های حج تمتع استان کردستان تکمیل شده است.

به گزارش خبرنگار زانست از سنندج، کاوه شیرزادی، مدیرکل حج و زیارت استان کردستان شامگاه گذشته، ۱۹ اسفند در مراسم اختتامیه اولین دوره بازآموزی «خادمین فرهنگی حج ۱۴۰۲» افزود: ثبت‌نام از زائران حج تمتع ۱۴۰۲ از روز ۱۰ اسفند امسال آغاز شد که اولویت اول ثبت‌نامی‌های با کسانی بود که سال ۹۹ ثبت‌نام قطعی خود را در کاروا‌ن‌ها انجام داده و هزینه‌ها را پرداخت کرده‌اند.

وی افزود: اولویت بعدی شامل کسانی بوده که دارای فیش حج تمتع تا پایان سال ۸۵ باشند، این گروه نیز از ۱۲ تا ۱۴ اسفند فرصت ثبت‌نام داشتند و در صورت وجود ظرفیت خالی از افرادی که فیش تمتع آن‌ها مربوط به ماه‌های فروردین و اردیبهشت سال ۸۶ باشد ثبت‌نام به عمل می‌آید.

مدیرکل حج و زیارت استان کردستان از اعزام هزار و ۳۰۵ نفر از استان کردستان به سفر معنوی حج تمتع اشاره کرد و گفت: تاکنون ۷۸ درصد کاروان‌های حج تمتع استان کردستان تکمیل شده است.

وی با اشاره به اینکه هشت کاروان اعزامی حج تمتع استان کردستان اهل سنت بوده است، گفت: ای ان تعداد سه کاروان آن در سنندج، یک کاروان در مریوان، یک کاروان در سقز، دو کاروان در بانه و یک کاروان نیز مربوط به شهرستان‌های قروه و دهگلان است.

شیرزادی با اشاره به تلاش این اداره برای تخصیص کاروان اهل تشیع به استان کردستان افزود: یک کاروان اهل تشیع در روز‌های آینده به شهرستان بیجار اختصاص می‌یابد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره بازآموزی خادمان فرهنگی حج تمتع اظهار کرد: امیدواریم برگزاری این دوره آموزشی تعامل، همدلی و همراهی بین مدیران کاروان‌های حج تمتع و روحانیون را افزایش دهد.

مدیرکل حج و زیارت استان کردستان در پایان خاطرنشان نشان کرد : مدیران کاروان‌های حج تمتع و روحانیون هر کدام به صورت تخصصی به امورات خود رسیدگی کنند و در مسائل کلی و خدمت به زائر اتحاد خاصی بین آنان برقرار باشد.

پایان پیام/

 

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در کردستان و استاندار در پی شهادت رئیس جمهور

نماینده ولی‌فقیه در کردستان و استاندار با صدور پیام مشترکی، شهادت ناباورانه رئیس‌جمهور مردمی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *