صفحه اصلی / آموزش / پیش از ۸۰ هزار زائر ایرانی عازم حج ابراهیمی می‌شوند

پیش از ۸۰ هزار زائر ایرانی عازم حج ابراهیمی می‌شوند

سنندج- زانست، مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری گفت: سال آینده ۸۳ هزار و ۵۰۰ زائر از ایران عازم حج تمتع هستند که هزار و ۳۰۵ نفر سهم کردستان است و با تکمیل این کاروان در صورت دارا بودن ظرفیت یک کاروان دیگر نیزاضافه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار زانست از سنندج، حجت الاسلام هادی اکبری شامگاه گذشته ۱۹ اسفند در نشست با روحانیون و خادمان فرهنگی حاضر در دوره بازآموزی حج در سنندج افزود: ثبت نام حجاج بر اساس تاریخ فیش است و به عنوان حق الناس بر گردن ماست تا افرادی که به تاریخ اعزام نزدیک هستند، ثبت نام شوند.

وی با اشاره به توافق نامه سه جانبه بین ایران ، چین و عربستان مبنی بر از سرگیری روابط سیاسی ایران و عربستان تا ۲ ماه آینده و بازگشایی سفارتخانه ۲ کشور گفت: این توافق نویدبخش برقراری حج عمره از سال آینده است که سالانه ۸۵۰ هزار عمره‌گذار از ایران عازم حج می‌شدند که حدود ۲۰۰ هزار نفر از اهل سنت بودند و خادمان فرهنگی باید آماده شوند تا این مسوولیت را بهترین نحو انجام دهند.

مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه برای جذب نیروی جدید در این زمینه برنامه‌هایی داریم، گفت: مسوولیت جذب و گزینش این نیروها بر عهده مدارس حج است و خادمان فرهنگی باید تربیت و آموزش روحانیون جوان و با انگیزه را برعهده بگیرند.

حجت‌الاسلام اکبری در بخش دیگری از سخنانش به حوادث و اغتشاشات اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: این حوادث امتحان سختی بود و برای روحانیون صد مرتبه سخت تر؛ چون در نوک پیکان حملات قرار داشتند و در کردستان، این حوادث باعث خون دل خوردن روحانیون و ماموستایان شد ولی باید به خود ببالید که در جنگ روانی دشمن پیروز شدید.

وی گفت: دشمن همه امکانات خود را در این جنگ ترکیبی به صحنه آورد تا افکار عمومی را فریب دهد، طوریکه ۹۰ درصد آن جنگ روانی بود، مانند جنگ احد که عملیات روانی در آن نقش ویژه داشت‌.

مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری تاکید کرد: بصیرت روحانیون اهل سنت و پایمردی و ایستادگی، پشت نکردن به خون شهدا و آرمانهای امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب عزت دنیا و آخرت را برای شما رقم زد.

وی ادامه داد: البته در این حوادث، عده انگشت شماری لغزیدند و اصلا به چشم نیامدند ولی بصیرت اکثریت غالب باعث افتخار نظام دینی و مردمسالاری دینی شد.

حجت‌الاسلام اکبری ادامه داد: مشکلات معیشتی و اقتصادی، عملکرد بد برخی مسوولان و گرفتاری جوانان وجود دارد و کسی منکر آن نیست.

وی اذعان کرد: همه ویژگیها و خصلتها و خوبی های حج که یک طرف و ویژگی وحدت امت اسلامی و نشان دادن عظمت آن در طرف دیگر است گه بزرگترین ویژگی این فریضه الهی به شمار می‌رود.

مدیر امور اهل سنت بعثه رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: خداوند بندگان را به اجتماع دعوت کرده و ان را رمز پیروزی برشمرده است.

حجت‌الاسلام اکبری اضافه کرد: گاهی وحدت به حاشیه می رود و مسایل جزیی جایگزین آن می‌شود در حالیکه وحدت در کلام بزرگان انقلاب به معنای دست کشیدن از اعتقادات نیست، بلکه بحث تمرکز بر اشتراکات و دشمن مشترک است و حج به عنوان کنگره بزرگ مسلمانان مهمترین وحدت حج است.

گفتنی است، ۵۰ روحانی و خادم فرهنگی حج در این دوره بازآموزی شرکت داشتند.

پایان پیام/

 

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

هر قاضی به طور متوسط در کردستان ۱۸۰ پرونده را بررسی کرده است

حجت الاسلام حسینی گفت: سال گذشته به طور متوسط هر قاضی ۱۸۰ پرونده را بررسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *