پایگاه  خبری زانست

سنندج میزبان همایش بزرگ قرآن و عترت است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری همایش بزرگ قرآن و عترت در سنندج خبر داد و گفت: در این همایش از چهره های شاخص قرآنی استان با حضور شخصیت های مطرح کشوری تجلیل می شود.
به گزارش سایت زانست به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی در جلسه برنامه ریزی برگزاری همایش بزرگ قرآن و عترت در استان اظهار داشت: دهه کرامت فرصتی برای گرامیداشت و تبیین فرهنگ قرآنی و نشر معارف رضوی است که باید از این فرصت برای نشر مفاهیم قرآنی بهره گرفت.
وی از برگزاری همایش بزرگ قرآن و عترت به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت در استان خبر داد و افزود: این همایش با تکریم و تجلیل از فعالان و چهره های شاخص قرآنی استان همزمان با ۱۹ تیر در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار می شود.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کردستان با تاکید بر معرفی و تکریم فعالان و پتانسیل های قرآنی استان در حوزه های مختلف گفت: کردستان از دیر باز مهد علم و عرفان بوده است و قاریان، پیشکسوتان و خادمین قرآنی زیادی در این استان وجود دارد.
به گفته مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، در این همایش از فعالان قرآنی در بخش‌های قاریان، حافظان، مرتلان، هنرمندان، خادمان، مفسران، قرآن‌پژوهان، اساتید، مروجان، مربیان، واقفان، مدیران مسئول موسسات قرآنی تقدیر و تجلیل می‌شود.
قلعه شاخانی با اشاره به مهمانان ویژه این همایش عنوان کرد: آیت الله اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی، دبیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور و حامد علیزاده از قاریان بین المللی از جمله مهمانان این همایش هستند.
وی با بیان اینکه این همایش بایستی به صورت برنامه ریزی و برگزار شود که در شان فعالان این حوزه باشد، خاطر نشان کرد: در سال جاری ما مصمم هستیم که سند تحول و توسعه فرهنگ قرآنی را اجرایی کنیم و فعالیت شورا را منسجم تر کرده تا فعالیت شورا با سال‌های گذشته متفاوت‌تر باشد.

برگزاری جشن های دهه کرامت در کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان نیز در این جلسه از برگزاری ویژه برنامه های دهه کرامت در سطح کانون های مساجد استان خبر داد و گفت: همزمان با آغاز دهه کرامت، ۱۲ جشن بزرگ مردمی در ۱۲ کانون فرهنگی هنری استان برگزار می شود.
کامل گلباغی با بیان اینکه سیره و سلوک رضوی در دهه کرامت برای اعضای کانون‌های مساجد استان تبیین و ترویج شود، افزود: ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در هر استانی مجری برگزاری برنامه های دهه کرامت است.
وی اضافه کرد: در همین راستا اولین و مهمترین وظیفه ما این است که سیره و زندگانی ائمه اطهار (ع) به ویژه زندگی و منش امام رضا (ع) و خواهر بزرگوارش حضرت معصومه (س) برای اعضای کانون های مساجد تشریح و تبیین شود.
وی ثبت نام کانون های فرهنگی هنری مساجد در سایت جشن های مردمی دهه کرامت را ضروری دانست و افزود: فعالیت‌های دستگاه‌ها در نحوه برگزاری دهه کرامت باید در سامانه دهه کرامت به آدرسWWW.AMFM.IR بارگذاری شود.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان شعار امسال دهه کرامت را خدمت کریمانه و مهربانی به رسم اهل بیت (ع) اعلام کرد و گفت: این دوره از جشنواره مردمی دهه کرامت از ۱۳ تا ۲۳ تیرماه سال جاری همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.
گلباغی از برگزاری ویژه برنامه های دهه کرامت در سطح کانون های مساجد استان خبر داد و افزود: همزمان با آغاز دهه کرامت، ۱۲ جشن بزرگ مردمی در ۱۲ کانون فرهنگی هنری استان برگزار می شود.
وی شاخص ترین برنامه دهه کرامت استان را برگزاری همایش بزرگ قرآن و عترت استان برشمرد و یادآور شد: این همایش به همت شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان در تاریخ ۱۹ تیر و با تکریم و تجلیل از چهره های شاخص قرآنی استان با حضور شخصیت های مطرح کشوری و قاریان بین المللی برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.