پایگاه  خبری زانست

کردستانی ها بیش از یک میلیارد تومان غیر نقدی به سیل زدگان کشور کمک کردند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان بااشاره به کمک مردم استان به سیل زدگان کشور گفت: کردستانی ها بیش از یک میلیارد تومان غیر نقدی به سیل زدگان کشور کمک کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج، محمد باقر محمدی امروز (۱۴اردیبهشت) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که در سنندج برگزارشد،گفت: یک‌میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان کمک غیرنقدی و همچنین ۲۶۰ میلیون تومان کمک‌ نقدی با محوریت هلال احمر استان کردستان به مناطق سیل‌زده کشورمان ارسال شد.

وی افزود: ضمن اینکه کردستان استان معین شهرستان پلدختر بود، ۱۲ تیم تخصصی به استان‌های ایلام و لرستان نیز برای کمک رسانی به آسیب دیدگان سیل اعزام شدند.

محمدی با بیان اینکه کمک‌های مردمی در قالب چند کاروان به مناطق سیل‌زده در کشور اعزام شده‌اند،اذعان کرد: انشاالله به زودی نیز پنحمین کاروان به مناطق سیل‌زده کشورمان ارسال خواهد شد.

این مقام مسئول اظهار داشت: همچنین می توان گفت، در بحث کمک‌‌‌رسانی به استانهای سیل زده کردستان جزو استان‌های برتر بوده است.

وی در ادامه با اشاره به کلا سهای آموزشی هلال احمر افزود: در سال گذشته در مجموع ۳۱۵ کلاس آموزشی امداد و نجات در سطح استان برگزار شده است که طی آن ۷ هزار و ۳۱۵ نفر آموزش‌های امدادی و تخصصی را فراگرفته‌اند.

محمدی بیان کرد: ۴۵ هزار و ۱۶۸ نفر از انواع آموزش‌های امداد و نجات در سطح استان بهره‌مند شده‌‌اند و همچنین یک‌هزار و ۵۷۹ نفر برای دریافت خدمات در حوزه ارتوپدی مراجعه کرده‌اند.

وی در ادامه بیان کرد: جمعیت هلال احمر استان در سال گذشته در ۷۱۴ مورد حادثه حضور داشته که بیشترین درصد آن حوادث جاده‌ای بوده است.

وی در ادامه سخنان خود افزود: امسال در هفته هلال احمر برگزاری همایش تجلیل از خیران و داوطلبان و نجاتگران هلال احمر، ثبت نام از اعضای داوطلب، دیدار با مسئولان استانی، برگزاری دوره‌های آموزشی و برنامه‌های فرهنگی و ورزشی و حضور مدیران هلال احمر در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه را داریم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان اظهار داشت: چندین پروژه عمرانی را نیز آماده افتتاح داریم که در صورت حضور مسئولان کشوری هلال احمر در استان، در این ایام به بهره برداری خواهیم رساند.

وی در پایان با قدر دانی از اصحاب رسانه در انعکاس اقدامات هلال احمر خاطرنشان کرد: نقش رسانه ها در معرفی جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد عام االمنفعه نه تنها غیر قابل انکار بوده ، بلکه تحقق اهداف انسان دوستانه آن صرفا در سایه همراهی وهمدلی با رسانه ها صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.