پایگاه  خبری زانست

کردستان امنیت خود را مدیون پیشمرگان کرد مسلمان است

همرزم شهید سپهبد صیاد شیرازی گفت: کردستان امنیت خود را مدیون پیشمرگان کرد مسلمان و مبارزان بومی خود است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج، امیر احمد اسدی امروز (۲۱فروردین)در آیین بزرگداشت شهید سپهبد علی صیاد شیرازی که درتالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزارشد ،گفت: امنیت کنونی استان کردستان را مدیون شهادت طلبی و رشادت‌های برادران پیشمرگ کرد هستیم .

وی افزود: نیروهای نظامی بدون کمک و همکاری این نیروهای شجاع نمی توانستند در رسیدن به موفقیت سرعت عمل داشته باشند.

امیر احمد اسدی اظهارداشت: شهامت، شهادت طلبی و روحیه ایثاری که در میان پیشمرگان کُرد مسلمان وجود داشت در کمتر کسانی دیده شده است.

این فرمانده دفاع مقدس در رابطه با حضور شهید سپهبد صیاد شیرازی در این منطقه و تاثیرات او اذعان کرد: اگر وجود شهید شیرازی به عنوان محور عملیاتی نبود روزهای سخت تری را در این منطقه شاهد می بودیم.

رئیس سابق بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید صیاد شیرازی افزود: او بسیار مقید به اخلاق بود حتی در زمانی که از ستون جدا می شد و به داخل شهر می رفت با خانواده خود تماس نمی گرفت به دلیل اینکه دیگر همرزمان هم ارتباطی با خانواده خود نداشتند.

امیراحمد اسدی اظهار داشت: شهید صیاد شیرازی چنان منظم و مقید بود که از ما می خواست او را در لیست نگهبانی قرار دهیم .
وی با بیان اینکه وقتی شهید صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی شد توانست تلفیق مبارکی ایجاد و در نتیجه همکاری سپاه و ارتش را افزایش دهد.
رئیس سابق سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش بیان کرد: نقش راهبردی فرماندهی شهید صیاد شیرازی در برقرای امنیت در مرزهای کشور و خصوصا مرزهای کردستان و آذربایجان‌غربی بی‌بدیل است چرا که همیشه در صحنه‌های نبرد پیشرو نیروهای نظامی بود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان هم در ادامه این آیین گفت: اخلاق ، مقید و مسئولیت پذیری در چهره شهید صیاد شیرازی وجود داشت.

امیر سعید اثنی‌ عشری با اشاره به اینکه فرهنگ شهادت برگرفته از اعتقادات ما و برخواسته از قیام امام حسین (ع) است اظهار داشت: تاکید ویژه بر شهادت و ایثار از راهبردهای جمهوری اسلامی ایران است و نیاز جامعه امروز فرهنگ شهادت است.
امیر اثنی عشری در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: نسل جوان باید باید بداند در این چهار سال بویژه در دفاع مقدس چه گذشت و آن را تجربه راه خود بداند.
این مراسم بیست و یکمین سالگرد شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی با حضور اقشار مختلف مردم به همت قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان در سنندج برگزار شد.

گفتنی است،شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در سحرگاه ۲۱ فروردین ۱۳۷۸ و پس از عمری مجاهدت و تلاش خستگی‌ناپذیر به دست منافقان کوردل به درجه رفیع شهادت نائل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.