پایگاه  خبری زانست

کردستان در مقوله وقوع جرائم وضعیت بسیار خوبی دارد

فاتحی گفت: استان کردستان در مقوله وقوع جرائم وضعیت بسیار خوبی دارد و کمتر از یک درصد جرائم کشور در این استان اتفاق می‌افتد.

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری زانست ازسنندج،عبدالله فاتحی معاون اجتماعی انتظامی استان کردستان امروز(۲۳مهر) درنشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان در سنندج اظهارداشت: استان کردستان در مقوله وقوع جرائم وضعیت بسیار خوبی دارد و کمتر از یک درصد جرائم کشور در این استان اتفاق می‌افتد.

 

وی در ادامه افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۴ هزار و ۳۲۲ نفر به مراکز مشاوره نیروی انتظامی در سطح استان مراجعه کرده‌اند.

 

معاون اجتماعی انتظامی استان کردستان افزود: ۸۹ درصد از مراجعه‌کنندگان به مراکز مشاوره‌ انتظامی استان منجر به خروجی مثبت از جمله بازگشت به خانواده‌ بوده است.

فاتحی اذعان کرد: در بعد آموزش همگانی، ۷۸۶ جلسه برای جوامع هدف‌ از جمله دانش‌آموز، دانشجو، و غیره برگزار شده است.

وی در ادامه با اشاره به سرقت ها در استان اظهار داشت: قریب به اتفاق سرقت‌ها در استان نیز به دلیل جهل در نگهداری از مال است که انتظار داریم که رسانه‌ها در این راستا نهایت اطلاع رسانی را برای مردم  انجام دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پلیس‌های تخصصی نیروی انتظامی در استان بسیار مناسب عمل کرده و در سطح کشور حرف برای گفتن دارد.

رئیس پلیس فتا استان کردستان نیز درادامه این جلسه افزود: بیش از  ۶۶ درصد از جرائم فضای مجازی مربوط به جرائم مالی است، که این اقدام از طریق درگاه بانکی انجام می‌شود.

مهدی دانش‌پوردرپایان سخنانش خاطرنشان کرد: یکی از روش‌هایی که مردم می‌توانند جعلی بودن درگاه بانکی را بفهمند این است که در مرحله اول رمز دوم کارت خود را اشتباهی وارد اگر درگاه قبول کرد مطمئن شوند که درگاه جعلی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.