صفحه اصلی / اجتماعی / کردستان پنجمین روز پیاپی بدون فوتی کرونا را سپری کرد

کردستان پنجمین روز پیاپی بدون فوتی کرونا را سپری کرد

سنندج- زانست،رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه از شنبه هفته جاری تا ظهر امروز موردی از مرگ و میر ناشی از کرونا در استان به ثبت نرسیده است گفت: بر این اساس کردستان پنجمین روز پیاپی بدون فوتی کرونا را سپری کرد.

دکتر فرزین رضاعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار زانست اظهار داشت: از ابتدای دی تا ظهر امروز چهارشنبه، تنها دو مورد مرگ به ثبت رسیده که یکی روز اول دی  و دیگری جمعه سوم دی بود.

وی افزود: از ابتدای دی تا امروز  ۱۱۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است که کمترین آن با ۶ بیمار به سوم دی و بیشترین با ۲۴ نفر به دوشنبه ششم دی و امروز اختصاص دارد.

او با بیان اینکه شمار بیماران بستری در مراکز درمانی استان ۱۴۷ نفر است، افزود: روند بیماران بستری کند است و در برخی روزها شاهد روند افزایش هستیم که بیشترین آن با ۱۶۹ نفر در دوم دی بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: سنندج با ۸۵، بانه با ۱۴، سقز با ۱۳ و کامیاران با ۱۰ بیمار بیشترین تعداد بستری‌ها را دارند و در دیگر شهرستان های استان این عدد تک رقمی است.

دکتر رضاعی با بیان اینکه تا کنون یک میلیون و ۹۹۳ هزار و ۸۳۷ دُز واکسن کرونا در استان تزریق شده است افزود: بیشترین واکسن‌های تزریق شده در استان تاکنون به ترتیب سینوفارم، آسترازنکا، اسپوتنیک، بهارات، برکت، کووک و پلاس است.

وی تاکید کرد: رسیدن به مصونیت جمعی و قطع زنجیره سرایت ویروس مستلزم پوشش همگانی واکسیناسیون است و هم اکنون همه نوع واکسن در استان وجود دارد و شهروندان می‌توانند به انتخاب خود آن را تزریق کنند.

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تا ظهر امروز در کردستان یک هزار و ۹۲۸ قربانی داشته است.

 

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

هر قاضی به طور متوسط در کردستان ۱۸۰ پرونده را بررسی کرده است

حجت الاسلام حسینی گفت: سال گذشته به طور متوسط هر قاضی ۱۸۰ پرونده را بررسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *