صفحه اصلی / اجتماعی / کردستان پنجمین روز پیاپی بدون فوتی کرونا را سپری کرد

کردستان پنجمین روز پیاپی بدون فوتی کرونا را سپری کرد

سنندج- زانست،رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه از شنبه هفته جاری تا ظهر امروز موردی از مرگ و میر ناشی از کرونا در استان به ثبت نرسیده است گفت: بر این اساس کردستان پنجمین روز پیاپی بدون فوتی کرونا را سپری کرد.

دکتر فرزین رضاعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار زانست اظهار داشت: از ابتدای دی تا ظهر امروز چهارشنبه، تنها دو مورد مرگ به ثبت رسیده که یکی روز اول دی  و دیگری جمعه سوم دی بود.

وی افزود: از ابتدای دی تا امروز  ۱۱۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است که کمترین آن با ۶ بیمار به سوم دی و بیشترین با ۲۴ نفر به دوشنبه ششم دی و امروز اختصاص دارد.

او با بیان اینکه شمار بیماران بستری در مراکز درمانی استان ۱۴۷ نفر است، افزود: روند بیماران بستری کند است و در برخی روزها شاهد روند افزایش هستیم که بیشترین آن با ۱۶۹ نفر در دوم دی بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: سنندج با ۸۵، بانه با ۱۴، سقز با ۱۳ و کامیاران با ۱۰ بیمار بیشترین تعداد بستری‌ها را دارند و در دیگر شهرستان های استان این عدد تک رقمی است.

دکتر رضاعی با بیان اینکه تا کنون یک میلیون و ۹۹۳ هزار و ۸۳۷ دُز واکسن کرونا در استان تزریق شده است افزود: بیشترین واکسن‌های تزریق شده در استان تاکنون به ترتیب سینوفارم، آسترازنکا، اسپوتنیک، بهارات، برکت، کووک و پلاس است.

وی تاکید کرد: رسیدن به مصونیت جمعی و قطع زنجیره سرایت ویروس مستلزم پوشش همگانی واکسیناسیون است و هم اکنون همه نوع واکسن در استان وجود دارد و شهروندان می‌توانند به انتخاب خود آن را تزریق کنند.

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تا ظهر امروز در کردستان یک هزار و ۹۲۸ قربانی داشته است.

 

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

سنندج مهیای جشن بزرگ خیابانی «مهمانی امت احمد»

شهرسنندج مهیای برپایی جشن بزرگ خیابانی «مهمانی امت احمد» است که روز جمعه با مشارکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *