پایگاه  خبری زانست

نمایشگاه خوشنویسی کُردی در سنندج برپا شد

نمایشگاه خوشنویسی کُردی از سری برنامه‌های جنبی کنگره بین المللی مشاهیر کُرد با حضور استاندار کردستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهردار سنندج و جمعی از هنرمندان و خوشنویسان سنندجی در نگار خانه دیار افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج،سرپرست انجمن خوشنویسان استان کردستان، در مراسم افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: استان کردستان هنرمندان و خوشنویسان مطرح و بزرگی را از گذشته تاکنون داشته است و انجمن خوشنویسان این استان جزو اولین شعباتی بود که سال ۶۴ در سنندج دایر شد.

امجد افتخار با اشاره به راه اندازی نمایشگاه خوشنویسی کردی در گالری دیار سنندج، افزود: در این نمایشگاه ۵۵ اثر از خوشنویسان مطرح کشوری و استان کردستان به معرض نمایش عموم درآمده است.

وی با بیان اینکه انجمن خوشنویسان این استان جزو اولین شعباتی بود که سال ۶۴ در سنندج دایر شد، عنوان کرد: در گذشته ما خوشنویس در رده ممتاز را نداشتیم اما اکنون صدها خوشنویس در رده ممتاز و دهها نفر را در رده فوق ممتاز داریم.

به گفته سرپرست انجمن خوشنویسان استان کردستان آثار این نمایشگاه از آثار برتر جشنواره‌های دوسالانه خوشنویسی کُردی جمع آوری شده است و همه آثار به زبان کُردی هستند.

افتخاردر پایان سخنانش خاطرنشان کرد: این نمایشگاه از امروز نهم تیرماه تا ۱۴ تیرماه در محل گالری دیار آماده بازدید علاقمندان است. وی در پایان سخنان خود از مسئولان و متولیان امر خواستار راه اندازی موزه خوشنویسی کردی در استان کردستان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.