پایگاه  خبری زانست

کشورمان در اهتمام به حفظ قرآن کریم در منطقه در رتبه اول قرار دارد

حجت الاسلام اختری با اشاره به اهمیت حفظ قرآن کریم ،گفت: کشورمان در اهتمام به حفظ قرآن کریم در منطقه در رتبه اول قرار دارد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج ،حجت الاسلام محمدحسن اختری امروز (۱۹تیر)در همایش بزرگ قرآن و عترت که با حضور جمعی از مسوولان کشوری و استانی و فعالان عرصه قرآنی در مجتمع فرهنگی فجرسنندج برگزار شد،اظهار داشت: شورمان در اهتمام به حفظ قرآن کریم در منطقه در رتبه اول قرار دارد و شکر خدا این حرکت قرآنی هرچه بیشتر در حال اوج گیری و توسعه و تعمیق است.

وی افزود: امروز اهتمام به آموزش‌های قرآنی و همایش‌های قرآنی و … در کشورمانروزبه روز در حال گسترش است که این به برکت گام اول انقلاب اسلامی بوده است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیان کرد:در گام اول انقلاب اسلامی که چهل سال طول کشید تحول آفرینی خوبی در بحث قرآنی و ترویج این کتاب آسمانی پیش آمد و در این مرحله به حفظ قرآن نیز توجه ویژه‌ای شد.

وی افزود: و به خاطر توجه ویژه انقلاب اسلامیمان به قرآن کریم امروز ما حافظان و حاملان بسیار زیادی را در کشور داریم که در کشورهای خارجی رتبه‌های اول را کسب می‌کنند.

حجت الاسلام اختری با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی در راستای ترویج فرهنگ قرآنی افزود: گام دوم، گام عملی و میدانی است که باید بیشتر تلاش کنیم جامعه ما یک جامعه قرآنی و دارای فرهنگ قرآنی باشد .

وی افزود: چاپ و ترجمه قرآن فقط ملاک قرآنی شدن یک جامعه نیست بلکه جامعه قرآنی باید یک جامعه متاثر والگوگیری از دستورات قرآنی باشد و نقش قرآن در جامعه روزبه روز آشکار شود.
وی افزود: تفکر عبادت را ایجاد می کند بنابراین عبادت نیز در سایه وحدت تحقق پیدا می کند.

این مقام مسئول در ادامه ا اشاره به اینکه قرآن برای تدبر و تفکر انسانها است، تصریح کرد: در روایات متعددی آمده است که خداوند جزا و پاداش انسان‌ها را براساس عقل و درک می دهد و عملی که بدون فهم و درک باشد هیچ ارزشی ندارد.

حجت الاسلام اختری با بیان اینکه امروزه دیناسلام در حال رشد وپیشروی است،تصریح کرد: اسلام در حال رشد و پیشروی است و دشمنان دین اسلام از این مسئله بسیار می ترسند زیرا آنها نمی خواهند دین اسلام درحال رشد و پیشرفت باشد با انواع حیله‌ها با این مسئله مقابله می کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر همه ما زندگی سعادتمندانه، راحت و باامنیت، آرامش و اطمینان خاطر می خواهیم باید به ندای قران و پیامبر واهل بیتش لبیک بگوییم تا به سعادت دنیوی واخروی برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.