پایگاه  خبری زانست

برگزاری کنگره بین المللی مشاهیر کرد اقدامی بی همتا در تاریخ است

نماینده رئیس جمهور عراق گفت: در دوره ای که ایران با ایدئولوژی استعمارگرانه مورد هجمه قرار گرفته، ایران در حال برگزاری کنگره بین المللی مشاهیر کرد است که اقدامی بی همتا در طول تاریخ است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زا نست از سنندج،دکتر سید احمد برزنجی در آیین افتتاحیه کنگره بین المللی مشاهیر کرد که در تالار مولوی در دانشگاه کردستان، برگزارشد ،اظهار داشت: در حالیکه جهان در بحران های عمیق ایدئولوژی استعمارگری به سر می برد، کنگره ای در پایتخت تاریخی امیران اردلان در شهر مقاومت و فرهنگ برگزار می شود.

وی افزود: این ایدئولوژی ها موجب شده جنگ های خونین تروریستی در منطقه شده است و این حمله وحشیگرانه به منطقه به دلیل طمع استعمار و غارت منطقه است و حل این بحران نیازمند همبستگی و اتحاد همه مسلمانان است.

نماینده رئیس جمهور عراق عنوان کرد: در این دوره با این ایدئولوژی های استعمارگرانه هجمه و حمله به ایران نیز شکل گرفته و این در شرایطی است که ایران کنگره مشاهیر کرد را برگزار می کند که اقدامی بی همتا در تاریخ است.

وی تصریح کرد: کردها در طول تاریخ نشان داده اند که همه تلاش آنها برای ارتقای فرهنگ بشری بوده و وجود صدها نفر مشاهیر کرد شاهدی بر این مدعاست اما چون دولت های منطقه بر اساس مسائل قومی و نژادی شکل گرفته اند هرگز به نام مشاهیر کرد اشاره نکرده اند.
برزنجی همچنین با اشاره به اینکه ملت های غیرعرب بیش از اعراب برای حفظ اسلام تلاش کرده اند، گفت: هزاران شخصیت و چهره کرد برای حفظ اسلام تلاش کرده اند اما نام آنها ثبت و ضبط نشده است.

وی تاکید کرد: اگر عرب ها و کشورهای منطقه اسلام ناب محمدی را مورد توجه قرار نداده اند و این موجب جنگ و خونریزی و اختلاف شده است.

وی در پایان سخنانش ضمن تشکر از مسئولان برگزاری کنگره، خاطرنشان کرد: ایران کشوری بوده که همواره پشتیبان کردها و بویژه کردهای عراق بوده و این را در شرایطی اثبات کرد که کردهای عراق انفال شدند و تنها کشوری که آنها را پناه داد ایران بود و همچنین تنها کشوری که فاجعه حلبچه را رسانه ای کرد و به جهان نشان داد، ایران بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.