پایگاه  خبری زانست

کردها در تامین امنیت کشورمان نقش داشته‌اند

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: کردها در این منطقه نگذاشتند یک وجب از خاک ایران به دست دشمن بیفتد و بخشی از تامین امنیت کشورمان مرهون خدمات کردهاست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی امروز (۱۱تیر)در کنگره بین المللی مشاهیر کرد که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار داشت :احترام و تکریم بزرگان و کسانی که فرهنگ یک ملت را رقم زده اند و می زنند و باعث افتخار یک ملت و قوم هستند از دستورات دین اسلام است.

وی افزود: احترام و بزرگداشت بزرگان نشان از درک و فهم اخلاق زیبایی است که اسلام به ما تعلیم می دهد و نشان دهنده فرهنگ دینداری ماست.

نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: همچنین تکریم مشاهیری که در جهات مختلفی توانسته اند اخلاق و فرهنگ و هنر ایران را رشد دهند مایه خیر و برکت است.

وی در ادامه همچنین بزرگداشت بزرگان و مفاخر را توصیه پیامبر اکرم(ص) دانست و گفت: پیامبر گرامی اسلامی فرمودند اگر می خواهید خدا را بزرگ بدارید بزرگان خود را احترام کنید.

آیت الله حسینی شاهرودی تصریح کرد: مفاخر جلوه ای از جمال و جلال خداوند هستند و کمالات خداوند نیز در این انسان ها بروز و ظهور پیدا می کند.

وی در بخشی دیگر از سخنان عنوان کرد: مردم کرد مردمانی باصفا و با وفا و فداکار هستند و رهبری نیز تعریف‌های بسیار زیبایی را از این قوم دارند.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: نگاه طاغوت به قوم کرد یک نگاه تهدیدآمیز بود اما رهبری همواره تاکید کرده اند که قوم کرد برای ما فرصت هستند.

وی ادامه داد: امام راحل نیز پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و زمانی که در نوفل لوشاتو بودند نامه‌ ای را به مردم کرد می نویسند که تعریف های زیبایی را از قوم کرد در آن داشته اند.

آیت الله شاهرودی به زمان حمله صدام به کردهای عراق اشاره و ذکر کرد: کردهای عراق زمانی که به مرز ایران رسیدند رهبری دستور دادند که مرزها را برای کردها باز کنید و ما هزاران کرد آواره را در کشورمان جا دادیم.

وی همچنین به حمایت نظام جمهوری اسلامی ایران از کردهای سراسر دنیا اشاره و عنوان کرد: هرکجا خطری برای کردها پیش آمده به سرعت ایران رسیدگی کرده است، نمونه آن حمایت از مردم حلبچه بوه است.

نماینده ولی فقیه در کردستان اصافه کرد: البته قوم کرد نیز همیشه پشت سر نظام بوده و از ایران دفاع کرده اند که گواه این مدعا تقدیم ۵۴۰۰ شهید در استان کردستان و در مجموع ۱۰ هزار شهید کرد برای دفاع از آب و خاک این مرز و بوم است.

آیت الله شاهرودی با اشاره به اینکه کردها در این منطقه نگذاشتند یک وجب از خاک ایران به دست دشمن بیفتد، تصریح کرد: فقط کردهای ایران نبوده که حامی نظام ما بوده اند بلکه دیگر کردهای دیگر نقاط جهان نیز اژ کشورمان حمایت کرده‌اند.
وی افزود: کردها بخشی از امنیت این منطقه را با همراهی نیروهای نظامی و انتظامی و بسیچ رقم زده اند چون معتقدیم که عمده برقراری امنیت را مردم برپا کرده اند.

وی در پایان سخنان خود به اهمیت برگزاری کنگره مشاهیر کرد اشاره و خاطرنشان کرد: کردها بزرگان و مفاخر بسیار زیادی را دارند که امیدواریم در کنگره های آتی نیز تعدادی دیگر از آنها مورد تجلیل قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.