پایگاه  خبری زانست

پیام رییس اقلیم کردستان به کنگره مشاهیر کرد:

تفاوت های فرهنگی و ملی هیچ گاه موجب خشونت های ظالمانه نشده است

پیام نچیروان بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق به کنگره مشاهیر کرد امروز در مراسم افتتاحیه قرائت شد.

به‌ گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج، پیام نچیروان بارزانی امروز ۱۱ تیر ماه در مراسم افتتاحیه کنگره مشاهیر کرد در دانشگاه کردستان قرائت شد، که متن این پیام به شرح زیر است:
از همه دست اندرکاران برگزاری این کنگره به ویژه استاندار کردستان، که از ما برای همراهی و مشارکت در این مراسم دعوت به عمل آورده است تقدیر می کنم.
همچنین از دانشگاه کردستان و اساتید برجسته و روشنفکر این دانشگاه که با انجام فعالیتی دانشگاهی ، ادبی و روشنفکرانه خدمتی بزرگ و عظیم به ادب و تاریخ ملت کرد کرده است تقدیر می کنم.
خدمات دانشگاه کردستان و همه مسئولان برگزاری کنگره مشاهیر کرد برای معرفی و تجلیل از مفاخری که طی سال‌های گذشته، خدمت بزرگی در راستای حفظ زبان و شناسنامه ملت و بزرگداشت فرهنگ و ادب خود ارائه داده اند ستودنی است.
در کنگره مشاهیر کرد، مفاخر و نامداران از هر سرزمینی که باشند، میراثی معنوی برای همه کردها هستند چراکه این مفاخر در راستای رسیدن به اهداف خود و خدمت به ملتشان تلاش کرده و رنج زیاد دیده اند.
در زمان کودکی ما، پدر و مادرهایمان علی رغم نداشتن سواد برای خواندن، همپای شعرهای استادان برجسته کرد همچون هژار و هیمن، شعرهای حافظ و سعدی برای ما می خواندند و همپای گوش دادن به آوا و موسیقی کردی ما را به گوش دادن به صدای استاد شجریان تشویق می کردند.
تاریخ به ما ثابت کرده است که هیچگاه تفاوت های ملی و مذهبی و فرهنگی موجب خشونت های ظالمانه و غیر دموکراسی نشده‌ و بلکه موجب قبول کردن جدایی ها شده است‌.
ما در کردستان به مفاخر مشاهیرمان افتخار می کنیم چراکه سرلوحه و الگوی ما بوده اند.
امروز سنندج با برگزاری این کار بزرگ همه ما را مدیون و وامدار خود کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.