پایگاه  خبری زانست

شرکت بیش از ۲۹ هزار کردستانی در کنکور سراسری

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: در آزمون کنکور سراسری امسال ۲۹ هزار و ۵۲۴ داوطلب استان کردستان در پنج گروه آزمایشی شرکت می‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری زانست از سنندج، رشید قربانی امروز در نشست ویدئو کنفرانس با مسئولین و دست اندرکاران برگزاری آزمون کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ شهرستان ها و مناطق تابعه استان گفت: آزمون سراسری روز های پنج شنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ تیرماه جاری با شرکت ۲۹ هزار و ۵۲۴ داوطلب کردستانی برگزار می شود.

وی افزود: از این تعداد شرکت کننده در کنکور سراسری، ۲ هزار و ۳۹۴ نفر در گروه آزمایشی ریاضی، ۱۵ هزار و ۷۲۰ نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی، پنج هزار و ۹۴۷ نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، یک هزار و ۶۶۳ نفر در گروه آزمایشی هنر و سه هزار و ۷۰۰ نفر نیز در گروه آزمایشی زبان های خارجه شرکت می کنند.

قربانی با بیان اینکه در کنکور سراسر سال ۹۷ تعداد شرکت کنندگان استان ۲۶ هزار و ۳۱۶ نفر بود، از افزایش داوطلبان شرکت کننده در کنکور در سال ۹۸ نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: میزان شرکت کنندگان امسال سه هزار و ۲۰۸ نفر نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
وی بر تمهید مقدمات کامل و برگزاری مطلوب و بهینه آزمون سراسری و مراقبت های لازم و ایجاد ساز و کارهای حفاظت آزمون در حوزه های آزمونی تاکید کرد و گفت: صحت و برگزاری سلامت کنکور اولویت اول ماست.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، آرامش و رفاه داوطلبان کنکور، آماده سازی حوزه های آزمونی از نظر فضا، سیستم های سرمایشی، صوتی و …. را مهم دانست و گفت: مدیران آموزش و پرورش، مسئولین و دست اندرکاران امر در این خصوص باید نهایت تلاش خود را بکار گیرند .
وی در پایان یادآور شد: امسال پایه دوازدهمی‌ها برای اولین بار در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت می کنند.
گفتنی است، در آزمون کنکور سراسری سال ۹۸ که ۱۳ و ۱۴ تیرماه برگزار می شود، آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و انسانی صبح روز پنج شنبه ۱۳ تیر، گروه آزمایشی هنر بعدازظهر پنج شنبه، گروه علوم تجربی صبح روز جمعه و گروه آزمایشی زبان های خارجه نیز بعدازظهر روز جمعه برگزار می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.