پایگاه  خبری زانست

فعالیت هایی که باعث ایجاد شغل و افزایش درآمد در حوزه کشاورزی شود به شدت حمایت می کنیم

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در بازدید از ایستگاه تحقیقاتی کشاورزی روستای قاملو قروه گفت: از فعالیت هایی که باعث ایجاد شغل و افزایش درآمد در حوزه کشاورزی شود به شدت حمایت می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری زانست از سنندج، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان بهرام نصراللهی زاده در این بازدید که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی و نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار کرد: اعتقاد مسئولین ارشد استان این است که حوزه کشاورزی یکی از مهمترین محورهای توسعه استان کردستان می باشد که باید به جد حمایت شود.

وی با بیان اینکه هدف ما در بخش کشاورزی، اقتصادی کردن این فعالیت است افزود: در حوزه کشاورزی، زمینه و پتانسیل لازم برای توسعه استان وجود دارد و با توجه به بازدیدها و شناختی که از این مجموعه داریم کارهای خوبی در این راستا انجام شده است.

نصرالهی زاده با تاکید بر اینکه در حوزه دیگر مانند پتروشیمی برای ایجاد یک شغل ۲ میلیارد تومان هزینه لازم است تصریح کرد: این در حالی است که با اعتبارات خیلی کم می توان در بخش کشاورزی اشتغالزایی کرد.
وی تاکید کرد: حوزه کشاورزی با به کارگیری پژوهش و دانش در عرصه های مختلف کشاورزی، در اقتصادی کردن کشاورزی استان گام های خوبی برداشته شده است.

نصراللهی زاده یادآورشد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته ظرفیت استان در بخش کشاورزی تولید ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن محصول در سال است، در صورتی که در حال حاضر حدود ۲ میلیون ۷۰۰هزارتن تولید داریم.

وی با تاکید بر اینکه؛ افزایش تولیدات بخش کشاورزی استان در چند سال اخیر تنها ناشی از بارندگی و نزولات جوی نبوده است تصریح کرد: بخش بزرگی از عملکرد خوب سازمان جهاد کشاورزی کردستان در تولید محصولات ناشی از فعالیت های تخصصی کارشناسان، آموزش بهره برداران و تحقیقات صورت گرفته در این حوزه بوده است.

وی ضمن اشاره به اینکه در کشور، فاصله زیادی بین پژوهش و تحقیقات با بخش اجرا وجود دارد خاطر نشان کرد: خوشبختانه در بخش کشاورزی نتیجه تحقیقات و پژوهش به راحتی و به صورت مستقیم وارد عرصه های تولید می شود و به نوعی عاملی اساسی در رونق و پویایی این بخش شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اذعان کرد: در سند آمایش استان که در آینده نزدیک منتشر می شود، کشاورزی به عنوان یک محور بنیادی در توسعه استان در نظر گرفته شده است.

* باید کردستان به قطب تولید پروتئین کشور تبدیل شود

نصرالهی زاده گفت: بر اساس برنامه ریزی ها و اهداف تعیین شده باید در اینده استان کردستان به قطب تولید پروتئین کشور تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه باید برای انجام صحیح هر کاری بر تحقیقات و پژوهش تکیه کرد، تصریح کرد: افزایش ۵۵۰۰ تن محصولات کشاورزی استان کردستان در آینده امری شدنی است و در این راستا به شدت به حوزه تحقیق و پژوهش نیاز خواهیم داشت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان خاطر نشان کرد: هر منطقه ای در استان ظرفیت خاص و ویژه خود را برای توسعه دارد و نباید یک طرح و برنامه را برای تمام استان تدوین کرد، بلکه باید بر اساس پتانسیل های موجود در مناطق مختلف برنامه ریزی در راستای توسعه استان انجام داد.

وی از شروع انجام مطالعات خاکشناسی در استان کردستان در سال جاری خبر داد و تاکید کرد: تلاش ما این است که منابع محدود استان را به نوعی هزینه کنیم که در زندگی مردم تاثیرگذار باشد.

نصرالهی زاده تاکید کرد: در راستای تامین اعتبار طرحهای مطالعاتی و پژوهشی و نیز اشتغالزایی و افزایش درآمد بهره برداران بخش کشاورزی دریغ نخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.