پایگاه  خبری زانست

گفتمان دفاع مقدس دارای ویژگی‌های ایثار و شهادت است

به گزارش خبرنگار زانست از سنندج، سردار ذبیح‌الله مالکی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و‌ نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان امروز (۲۹شهریور) در جمع اصحاب رسانه استان کردستان با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی و با تبریک هففته دفاع مقدس به ملت ایران اظهار داشت: امسال هفته دفاع مقدس با اربعین حسینی تقارن دارد و به فرموده مقام معظم رهبری، دفاع مقدس اوج افتخار ملت ایران است.

 

وی با اشاره به اینکه گفتمان دفاع مقدس دارای ویژگی‌های ایثار و شهادت  است، افزود: در هرجنگی که بر ایران تحمیل شده  قطعه‌ای از خاک ایران گرفته شده اما در دوران هفته دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک ایران توسط دشمن تصاحب نشد.

 

این مقام مسئول اذعان کرد: در هفته دفاع مقدس برنامه‌هایی شامل تجلیل از همه پیشکسوتان سراسر کشور اتفاق می‌افتد و در همه شهرهای کردستان نیز یازده ستاد تشکیل شده تا زمینه تجلیل از پیشکسوتان را فراهم کنند.

 

سردار مالکی افزود: در کشور ۵۵۰ ستاد تشکیل شده که همزمان با سراسر کشور مراسم نمادین تجلیل از پیشکسوتان برگزار خواهد شد.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و‌ نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان افزود: ۷۰۰ برنامه فرهنگی در استان برای هفته دفاع مقدس پیش بینی شده و به دلیل ویروس کرونا نمایشگاه و رژه برگزار نخواهد شد اما با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برنامه‌ها انجام می شود.

 

وی  تصریح کرد: برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان بومی‌سازی شده و با همکاری همه ارگان‌ها انجام خواهد شد.

 

سردار مالکی با بیان اینکه در کردستان از ده هزار نفر پیشکسوت دفاع مقدس تجلیل می‌شود، افزود: به صورت نمادین از ۴۱ نفر از پیشکسوتان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تجلیل خواهد شد که استاندار کردستان نیز در این راستا اعلام همکاری کرده‌اند.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و‌ نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان در خصوص باغ موزه دفاع مقدس کردستان اذعان کرد: زمین ۹ هکتاری در میدان ۱۲ فروردین از منابع طبیعی گرفته شده تا زمینه احداث باغ موزه دفاع مقدس در سنندج فراهم شود.

 

وی در پایان با اشاره به اهمیت نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی هرچه بیشتر دوران دفاع مقدس افزود: نقش خبرنگاران در راستای  ترویج فرهنگ دفاع مقدس در جامعه  نقش بی بدیلی است زیرا دوران دفاع مقدس فراموش نشدنی است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *