پایگاه  خبری زانست

۱۱ تخت بیمارستانی در کردستان به توریسم درمانی اختصاص یافت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در حال حاضر و با تلاش های انجام شده ۱۱ تخت در بیمارستان کوثر سنندج به بخش بین الملل یا توریسم درمانی اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج، وحید یوسفی نژاد امروز(۲تیر) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ، اظهار داشت: واحدهای بین المللی در بیمارستان‌های استان از چند سال گذشته فعال شده بودند اما از بخشی جداگانه برخوردار نبودند و بیماران خارجی در کنار سایر بیماران بومی خدمات دریافت کرده اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه با اقدامات انجام شده در حال حاضر ۱۱ تخت در بیمارستان کوثر به توریسم درمانی اختصاص یافت، اضافه کرد: بیمارستان‌ها می‌توانند تا ۱۰ درصد تخت‌های خود را به بخش بین الملل اختصاص دهند که هم اکنون این عدد در کوثر پنج درصد است.

وی یادآور شد: ۱۱ تختی که در بیمارستان کوثر به بخش بین الملل اختصاص یافته بخش وی آی پی را نیز شامل می‌شود و دارای امکانات و تجهیزات پیشرفته و کامل بوده و امکانات آن براحتی با امکانات بخش خصوصی کشور رقابت می‌کند.

یوسفی نژاد همچنین از برنامه ریزی برای راه اندازی دفتر نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در اقلیم خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و به منظور مراودات بیشتر دانشگاهی و علمی، دفتر نمایندگی این دانشگاه در اقلیم راه اندازی می‌شود.
وی با بیان اینکه اقدامات لازم برای راه اندازی این دفتر در حال پیگیری بوده و در آینده‌ای نزدیک در نشست مشترک با وزارت بهداشت اقلیم کردستان عراق برگزار می‌شود گفت: همچنین قرارداد همکاری با بخش خصوصی این منطقه در زمینه جذب دانشجو و توریسم درمانی منعقد شده است.

یوسفی نژاد در ادامه به موضوع خطاهای پزشکی در سطح استان اشاره کرد و افزود: در کشورهای پیشرفته نیز حدود ۱۰ درصد عوارض و خطاهای پزشکی رخ می‌دهد لذا این انتظار که هیچ خطای پزشکی رخ ندهد معقولانه نیست.

وی افزود: در حال حاضر سیستم خودارزیابی و خودکیفی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان فعال شده که نظارت‌های لازم را بر سیستم‌های درمانی اعمال کرده تا علاوه بر بهبود ساختاری، خطاهای پزشکی را نیز به حداقل برساند.

یوسفی نژاد با اشاره به جلب اعتماد عمومی و جلوگیری از بی اعتمادی در جامعه خاطرنشان کرد: در زمینه جلب اعتماد عمومی و جلوگیری از بی اعتمادی در جامعه ما به کمک رسانه نیازمندیم ما انتظار نداریم که هیچ قصور پزشکی رسانه‌ای نشود اما این انتظار داریم خبرها با اطلاعات کامل،دقیق و درست منتشر شود و انتقادات سازنده و منصفانه باید باشد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر علی رغم تلاش‌های انجام شده در زمینه برخی بیماری‌های عفونی مشکل وجود دارد که از رسانه‌ها ی استان انتظار داریم ما را در زمینه پیشگیری از این بیماری‌ها و اطلاع رسانی دقیق به مردم یاری دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در پایان خاطرنشان کرد: مرکز ناباروی بیمارستان بعثت در سال ۹۲ راه‌اندازی شده و تاکنون بیش از چهار هزار نفر را تحت پوشش قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.