پایگاه  خبری زانست

۱۳پرونده متقاضیانگردستانی به مساحت ۲۸ هکتار بررسی و تعیین تکلیف شد

در سومین جلسه کار گروه توسعه باغات دیم در استان کردستان ۱۳پرونده متقاضیان به مساحت ۲۸ هکتار بررسی و تعیین تکلیف شد.
به گزارش سایت زانست از سنندج به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان کردستان: این جلسه که با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان و کارشناسان و مسئولان عضو کمیسیون برگزار شد با ۱۰ پرونده به مساحت ۲۰هکتار جهت احداث باغات دیم موافقت شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت، در سال جاری تا اکنون ۷۳ هکتار از اراضی ملی استان به منظور احداث باغات دیم به متقاضیان واگذار شده است.
جعفر با تاکید براینکه این واگذاری ها در قالب استیجاری به متقاضیان واگذار شده است خاطر نشان کرد،؛ تاکنون حدود دوهزار هکتار اراضی ملی در این قالب برای ایجاد باغات دیم به کشاورزان واگذار شده است.
وی تاکید کرد: باید در این باغات از پتانسیل کارشناسی سازمان جهت انتخاب زمین،گونه و ارقام اقتصادی درختان مثمر استفاده شود، تا در آینده شاهد باغات علمی و اقتصادی در استان باشیم.
جعفری خاطر نشان کرد؛ برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی برای استان کردستان در سال۹۸ احداث ۱۷۲۴هکتار باغ است که امیدواریم با برنامه ریزی صحیح بتوانیم به این برنامه جامه عمل بپوشانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.