صفحه اصلی / اجتماعی / ۱۹ روستای کردستان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد

۱۹ روستای کردستان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد

سنندج- زانست ،سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: طبق برنامه، امسال ۲۹۲ روستای استان به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شود که از این تعداد تاکنون ۱۹ روستای آن انجام شده است.

آرام حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار زانست،اظهار داشت: این روستاها بالای ۲۰ خانوار جمعیت داشته و اعتبار مورد نیاز برای اتصال آنها به اینترنت، از محل طرح uso وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین شده است.

وی اضافه کرد: به دلیل کوهستانی و سخت‌گذر بودن اغلب نقاط کردستان، هزینه نصب و راه‌اندازی یک سایت بیش از ۲۰ میلیارد ریال است که بیشتر از دیگر مناطق کشور است.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان یادآور شد: در حال حاضر ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت استان ۱۰.۵۷ درصد بوده در حالی که این میزان در کشور ۳۴.۸۷ درصد است.

حیدری ضریب نفوذ اینترنت پهن باند سیار کردستان را ۹۷.۹۹ درصد و این رقم را در کشور ۱۵۵.۱۹ درصد اعلام کرد و گفت: استان در این حوزه رتبه ۱۹ کشور را دارد.

استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه دارد.

پایان پیام/

 

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

سنندج مهیای جشن بزرگ خیابانی «مهمانی امت احمد»

شهرسنندج مهیای برپایی جشن بزرگ خیابانی «مهمانی امت احمد» است که روز جمعه با مشارکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *