پایگاه  خبری زانست

۳۰ فرصت سرمایه‌گذاری در زمینه موقوفات ایجاد شده است

حجت الاسلام کاروند، از ایجاد شدن  ۳۰ فرصت سرمایه‌گذاری در زمینه موقوفات در استان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار زانست از سنندج،حجت الاسلام محمد کاروند امروز(۹آبان)در همایش استانی یاوران وقف که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: ۳۰ فرصت سرمایه‌گذاری در زمینه موقوفات ایجاد شده و آنچه که با عنوان موقوفه مانده باید احیاء شود.

وی افزود: برای احیای موقوفات یاد شده وام بدون بهره از سازمان اوقاف گرفته شده تا بهره‌وری را در موقوفات شروع کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان در ادامه بیان کرد: فرهنگ وقف یکی از افتخارات اسلام و سنت حسنه‌ای است که در متون اسلامی بارها به آن تأکید شده است.

وی افزود: سیره اصحاب پیامبر و اهل بیت باید در جامعه روز به روز ترویج یابد زیرا که تمام صحابه پیامبر(ص) اهل وقف کردن بودند.

وی در ادامه اذعان کرد: وقف بهترین نوع سرمایه‌گذاری در طول عمر انسان است و می‌توان با این کار ثروت را به عالم برزخ انتقال داد.

این مقام مسئول اظهار داشت: موقوفه‌ای که چندین نسل حفظ شده سرمایه آخرت فرد واقف است وهیچ چیزی بهتر از وقف نمی‌تواند نام انسان را برای همیشه ماندگار کند.

وی با بیان اینکه بیشترین وقف در استان مسجد است ،افزود:صرفاوقف را نباید در حوزه مسجد تعریف کرد بنابراین در حوزه درمان، ایتام و غیره می‌توان وقف داشت و در کشور بیش از یکهزار و یکصد مرکز درمانی و بیمارستانی وقف داریم که عملی بسیار ارزشمند است.

 

حجت الاسلام کاروند در پایان با اشاره به اینکه سخن گفتن و نمایش در مورد صدقه، نذر و سنت حسنه قرض دادن و مواردی از این قبیل توسط سخنران، هنرمند یا مولف شاید کار ساده‌ای باشد، افزود: هنرنمایی، سخن گفتن و یا نوشتن در مورد وقف کار سختی است و امروز بسیاری از نوجوانان با فرهنگ وقف نا آشنا هستند در حالیکه با وقف مساجد از قدیم‌الایام این امر نیک وجود داشته است

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.