صفحه اصلی / اجتماعی / ۴۵ درصد جمعیت کردستان از لحاظ کووید ۱۹ غربالگری شدند

۴۵ درصد جمعیت کردستان از لحاظ کووید ۱۹ غربالگری شدند

نقل از ایرنا

۴۵ درصد جمعیت کردستان از لحاظ کووید ۱۹ غربالگری شدند

ایسنا/کردستان معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ۷۳۲ هزار و ۴۸۷ نفر معادل ۴۵ درصد از جمعیت استان از نظر بیماری کرونا در مرحله سوم توسط مراقبین سلامت غربالگری شده‌اند.

ابراهیم قادری امروز(۱۸شهریور) در جمع خبرنگاران، با اشاره به اهمیت غربالگری جهت شناسایی مبتلایان و کنترل ویروس کرونا، اظهار کرد: از تاریخ ۲۰ مرداد امسال تاکنون تعداد ۷۳۲ هزار و ۴۸۷  نفر معادل ۴۵ درصد از جمعیت استان از نظر بیماری کرونا در مرحله سوم  توسط مراقبین سلامت غربالگری شده‌اند.

وی گروه هدف در مرحله سوم از غربالگری را کل جمعیت تحت پوشش با اولویت خدمات حضوری و غیر حضوری بر اساس سامانه سیب عنوان کرد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با بیان اینکه ۱۱ مرکز ۱۶ ساعته و ۶ مرکز ۲۴ ساعته جهت غربالگری بیماری کووید ۱۹ در این ایام فعالیت داشته‌اند، بیان کرد: تعداد ۸۱ هزار و ۲۶۰ خدمت در مراکز خدمات کرونا (مراکز ۱۶ ساعته) توسط پزشکان و مراقبین سلامت ارائه شده است.

قادری با اشاره به غربالگری یک میلیون و ۴۵۹ هزار نفر معادل ۹۲ درصد از جمعیت استان از نظر بیماری کرونا در مرحله اول توسط مراقبین سلامت، ذکر کرد: غربالگری ۹۰ درصد جمعیت استان توسط مراقبین سلامت در مرحله دوم انجام شده است.

وی تعداد نمونه های ارسال شده از مراکز بهداشتی استان به آزمایشگاه جهت بررسی بیماری کرونا، ۲۸ هزار و ۲۵۲ مورد بوده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، خاطرنشان کرد: بر اساس آمار نرم افزار ماسک هرچند وضعیت بیماری کرونا در سنندج و دیواندره سفید و در دیگر نقاط استان زرد است اما خطر بیماری در همه استان همچنان پابرجاست و مردم  باید استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم برگزاری مهمانی‌ها و تجمعات را مدنظر قرار دهند و در صورت بروز علایم به پزشک مراجعه کنند.

قادری با بیان اینکه رفتار مردم هنگام خروج از منزل و حضور در اماکن بسته نقش بسزایی در کنترل و مهار کرونا و حتی ابتلا به این بیماری را دارد، یادآور شد: برای ثابت ماندن وضعیت بیماری کرونا بهتر است همواره از ماسک استفاده و فاصله فیزیکی رعایت شود.

درباره آلان خوانچه زر

آلان خوانچه زر مدیر سلامت و پزشکی. دانشجوی تکنولوژی جراحی

این مطالب را نیز ببینید!

تاکید بر جذب و هزینه کردن کامل اعتبارات

استاندار کردستان با حضور در دومین جلسه پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان، خواستار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *