پایگاه  خبری زانست

۳هزار ساعت فیلم از تاریخچه شرکت مخابرات دیجیتالی شد

مدیرعامل شرکت مخابرات گفت: بیش از ۳ هزار ساعت از تاریخچه مخابرات به منظور اهمیت حفاظت و نگهداری از داشته‌های فرهنگی کشور دیجیتالی شد.

 

به گزارش  خبرنگار سایت زانست از سنندج به نقل از روابط عمومی مخابرات کردستان، سید مجید صدری افزود: فناوری دیجیتال این امکان را به وجود آورد که دوباره فیلم‌های با اهمیت ومحبوب گذشته را به زندگی حال بازگردانیم و ارتباط عمیق‌تری با گذشته برقرار کنیم براین اساس برای نخستین بار مجموعه فیلم‌های تاریخی و آرشیو شرکت مخابرات ایران برای حفظ داشته‌ها ازآنالوگ به دیجیتال تبدیل شد.

 

وی با تاکید بر اینکه مخابرات با تحول دیجیتال رشد گسترده‌ای داشته است و جایگاه مناسب بین‌المللی را داراست، گفت: تاریخ بصری حوزه مخابرات گنجینه بزرگی از بهترین فیلم‌هایی است که گویای سیر تحولات فناوری در این حوزه است.

 

وی با اشاره به اینکه این پروژه از اردیبهشت ۱۳۹۹ با کمترین هزینه و زمان آغاز شد، اظهارداشت: مجموعه فیلم‌های تبدیل شده بیش از ۳ هزار ساعت از تاریخچه شرکت مخابرات ایران را به همراه دارد که امروز ثبت تجربیات و دانش این مجموعه ضروری و راهگشای نسل بعدی برای اجرای امورمی باشد.

 

صدری افزود: در این پروژه فیلم‌های مختلفی از آنالوگ به دیجیتال تبدیل شده و به صورت دسته بندی شده از نظر محتوایی شناسایی و آرشیو شد.

 

وی با اشاره به اینکه در این پروژه بصری تجربیاتی که نسل‌های گذشته با هدف پیشرفت و توسعه کشور بجا گذاشتند، با روایتی بسیار زیبا برای نسل بعدی معرفی و منتقل می‌شود، گفت: فیلم‌های قدیمی شرکت تکرارپذیر نیستند و بازگو کننده سیر تحولات این حوزه و از داشته‌های تخصصی حوزه ارتباطات کشور محسوب می‌شود، بنابراین برای نگهداری و ترمیم آنها باید این تغییرات صورت می‌گرفت.

 

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به اینکه تاریخ آینه‌ای از سرگذشت بشر را پیش‌روی انسان‌ها قرار می‌دهد تا با مشاهده تحولاتی که از گذشته‌ها رخ داده درس بگیریم و فردایی روشن را برای آیندگان بسازیم، از همکاران اداره کل ارتباطات و امور بین الملل که در نگهداری، جمع آوری و تدوین این مجموعه عظیم همراهی و تلاش نمودند تا این سرمایه‌های ارزشمندبه یادگار بماند، قدردانی کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.