پایگاه  خبری زانست

افزایش ۲۱نفری به آمار مبتلایان به کرونا در کردستان

رضاعی از شناسایی ۲۱نفر بیمار جدید به ویروس کرونا در کردستان خبر داد.

فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان  به خبرنگار زانست درسنندج، اظهار داشت:با شناسایی این ۲۱ نفر بیمار جدید آمارقطعی مبتلایان به ویروس کرونا از ابتدای شروع این ویروس تا امروز ۷فروردین سال جاری در استان به ۳۱۸ نفر رسیده است.

وی افزود: شهرستان های سقز ۱۱۴ نفر، بانه ۶۴ نفر، سنندج ۶۶ نفر، کامیاران ۱۱ نفر، قروه ۲۴ نفر، مریوان ۸ نفر، دیواندره ۱۰ نفر، بیجار ۱۶ نفر، دهگلان ۳ نفر و سروآباد ۲ نفر مبتلای قطعی به کرونا ویروس دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته برابر ۷۶۴ نمونه است که از این تعداد ۳۱۸ مورد مثبت،۴۰۱ مورد منفی و ۴۵ مورد اعلام نشده است.

وی با بیان اینکه ۱۰۳ نفر بهبود یافته‌اند، افزود: متاسفانه ۴۰ نفر از هم استانی های عزیزمان ۱۷ نفر در سقز، ۶ نفر در قروه، ۳ نفر در سنندج، ۸ تفر در بانه، ۲ نفر در مریوان، ۲ نفر در بیجار و ۲ نفر در کامیاران‌ به دلیل ابتلا به کروناویروس فوت شده‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده اند.

 

رضاعی در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از دستکش و ماسک به تنهایی باعث مصونیت از این بیماری نمی شود، بلکه تنها راه در امان بودن از این ویروس در خانه ماندن و رعایت توصیه های خود مراقبتی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.