صفحه اصلی / اجتماعی / برف برخی از مناطق کردستان را سفید پوش کرد

برف برخی از مناطق کردستان را سفید پوش کرد

سنندج- زانست در نخستین روز از سال نو و بهار ۱۴۰۲ بارش برف برخی از مناطق کوهستانی، گردنه‌ها و ارتفاعات استان کردستان را سفید پوش کرد.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان امروز در گفت و گو با خبرنگار زانست درسنندج  اظهارداشت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی، فعالیت سامانه بارشی که از روز یکشنبه وارد استان شده است تا قبل از ظهر روز چهارشنبه تداوم دارد.

نشمیل احمدیانی با بیان اینکه فعالیت این سامانه بارشی در ارتفاعات، جاده‌ها، گردنه‌ها و مناطق سردسیر شمالی و شرقی استان بصورت برف، کولاک و کاهش محسوس دید افقی خواهد بود ضمن اینکه امروز نیز در برخی از مناطق استان بارش برف داشته ایم.

وی اضافه کرد: همچنین این سامانه بارشی در سایر نقاط استان نیز موجب ابری شدن آسمان، مه، وزش باد، در بعضی از ساعات رگبار باران به همراه رعدو برق، در برخی نقاط مستعد و گرمسیر نیز بارش تگرگ خواهد شد.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان افزود: بارش‌ها طی این مدت کل استان را در برخواهد گرفت؛ ولی از نظر مقدار برای امروز و امشب تا قبل از ظهر چهارشنبه در برخی از نواحی شمالی، مرکزی و جنوبی استان قابل توجه تر برآورد شده است که با توجه به ماهیت رگباری آن می تواند سبب آبگرفتگی موقت معابر شهری و روستایی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها بخصوص در مناطق یاد شده شود.

وی در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: از اواسط شبِ امروز سه شنبه تا صبح چهارشنبه، شرایط برای بارش برف در بخش های شرقی استان وجود دارد که می تواند موجب اختلال در تردد، در این نواحی نیز شود.
پایان پیام/


درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

ضرورت ایجاد مجتمع« شوق زندگی» در کردستان

سنندج ،رییس کل دادگستری استان کردستان در نخستین جلسه شورای پیشگیری از جرم استان در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *