پایگاه  خبری زانست

تقویت زبان مزیت جشنواره رسانه های کردی است

مدیرکل دفتر مطبوعات و خبرگزاری های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تقویت زبان کردی از مزیت های جشنواره رسانه های کردی است.

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری زانست از سنندج، سید محمدرضا دربندی امروز (۱۰اردیبهشت)در آیین اختتامیه جشنواره و نمایشگاه رسانه های کردی که در مجتمع فرهنگی فجر سنندج برگزار شد ،گفت: تقویت یکی از سرمایه های ملی یعنی زبان کردی بر مزیت های این جشنواره افزوده و ارسال ۸۹۹ اثر به این جشنواره آمار قابل توجهی است.

وی افزود: برگزاری این جشنواره برکات مادی و‌ معنوی هم برای برگزیدگان و دیگران دارد

این مقام مسئول اظهار داشت: ایجاد رقابت، توسعه فعالیت رسانه ای تولیدی، ایجاد نشاط، قدرشناسی از بزرگان این حوزه از برکات برگزاری این جشنواره است.
وی افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده ۷۵ درصد ۲۵ تا ۴۵ ساله با تبلت و‌ گوشی های همراه خود نسخه دیجیتالی روزنامه را مطالعه می کنند.

مدیرکل دفتر مطبوعات و خبرگزاری های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: انبیا اولین کسانی هستند که در عالم شغل آنها دریافت و اعلام خبر بوده است.

دربندی در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: انبیا تهمت نمی زدند و بی توجه نبودند و خوبی ها و بدی ها را با هم می دیدند، خبرنگاران در جوامع اسلامی هم باید اولیا و انبیا را الگوی خود قرار دهند.

استاد روزنامه نگاری نیز در ادامه این مراسم گفت: برگزاری این جشنواره اتفاق فرخنده ای است که امیدواریم استمرار پیدا کند.

فریدون صدیقی به ۲ بحران پیش روی رسانه ها در کشور اشاره کرد و افزود: رویگردانی مخاطبان نسبت به رسانه ایجاد شده که امیدوارم تا دوره بعدی این جشنواره شاهد بازگشت در این حوزه باشیم و رسانه های ما خواندنی، دیدنی و شنیدنی شوند.

این استاد روزنامه نگاری افزود: اکنون بحران کاغذ نشریات را به تعطیلی و فعالان این حوزه را به بیکاری می کشاند و انتظار می رود تا سال آینده این بحران برطرف شود.

صدیقی یادآور شد: اگر این بحران ها بر طرف نشود دانشکده ها و مراکز آموزشی، معاونت مطبوعاتی موضوعیت خود را از دست می دهند.

وی اضافه کرد: قطعا مساعدت در راه حل مشکلات حوزه رسانه کمک به توسعه ملی و پایدار کشور می‌کند.

فریدون صدیقی جایزه نقدی خود را به تمام کسانی که در این جشنواره تنها لوح سپاس دریافت کردند، تقدیم کرد.

در این دوره جشنواره از استان کردستان ۵۹۰ اثر از ۱۲۴ شرکت کننده، از آذربایجان غربی ۱۰۲ اثر از ۳۱ شرکت کننده، ایلام ۴۲ اثر از ۱۴ شرکت کننده، کرمانشاه ۱۲۲ اثر از ۳۲ شرکت کننده، تهران ۱۳ اثر و از استان سمنان نیز یک اثر ارسال شده است.

گفتنی است، از جمله برنامه های این جشنواره علاوه بر برپایی نمایشگاه برای مدت سه روز، برگزاری یک روزه چهار کارگاه آموزشی در بخش های خبر و تیتر، گزارش و مصاحبه، صفحه آرایی و گرافیک و یادداشت و سرمقاله است که اروز دوشنبه با حضور اساتید برجسته این بخش ها و اهالی رسانه برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.