پایگاه  خبری زانست

درخشش فیلمسازان کرد در عرصه‌های ملی و بین‌االمللی مایه مباهات است

استاندار کردستان با اشاره به اهمیت فیلمسازان کردستانی، گفت: درخشش فیلمسازان کرد در عرصه‌های ملی و بین‌االمللی مایه مباهات است.

به گزارش خبرنگار زانست ازسنندج، بهمن مرادنیا استاندار کردستان در این آئین تجلیل از کارگردان و تهیه کننده فیلم(پدران) با تقدیر از عوامل اکران این فیلم در استان اظهار داشت: جای خوشحالی است که سالم صلواتی کار هنری ارزنده‌ای ارائه کرده و امروز با آغاز سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شاهد اکران فیلم این فیلمساز کردستانی در استان هستیم.

وی افزود: امیدواریم سالم صلواتی و سایر فیلمسازان استان بتوانند در عرصه‌های ملی و بین‌المللی بدرخشند و شاهد رشد و شکوفایی آنها در جشنواره‌های مختلف باشیم که قطعا مایه مباهات خواهد بود.

در ادامه این آئین سالم صلواتی و شهرام مسلخی به عنوان کارگردان و تهیه کننده فیلم پدران تجلیل شدند.

سالم صلواتی پیش از این در حوزه کارگردانی فیلم‌های کوتاه فعالیت داشت و جزو چهره‌های شناخته شده سینمای کوتاه بود. صلواتی سال گذشته جایزه ویژه هیات داوری جشنواره «ماکائو» چین را برای فیلم «آینه‌های پریده رنگ» دریافت کرده بود که زمستان سال گذشته در سری سوم اکران‌های سراسری فیلم کوتاه با عنوان «زمستانه فیلم کوتاه» در گروه «هنروتجربه» روی پرده رفت.

صلواتی که پیش از این فیلم بلند «زمستان آخر» را در قالب ویدئویی کارگردانی کرده بود، درباره «پدران» گفته است: «در فیلم‌های کوتاه و داستانی دیگرم، مثل «اگر بروم»، «رویاهای برفی» و یا «زمستان آخر» به روابط انسانی و فاصله بین افراد، پرداخته‌ام. اینجا هم از منظری دیگر که قرار است تاثیر دیگری بر مخاطب خود داشته باشد، به این رابطه‌ها می‌پردازم با این تفاوت که این بار قصه فیلم با توجه به همان دغدغه‌ها، در فضایی غیر از کردستان و با زبانی غیر از زبان کردی تعریف می‌شود.

امشب همچنین فیلم تعارض به کارگردانی محمدرضا لطفی در سینما بهمن سنندج به عنوان یکی دیگر از فیلم‌های بخش نگاه نو اکران شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.