پایگاه  خبری زانست

شهدا پایه‌گذار امنیت کنونی کشور هستند

امام جمعه مریوان گفت: شهدا و ایثارگران در دفاع از اسلام و انقلاب جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و امنیت و آرامش کنونی را با گذشت از جان خویش برای ما پایه‌گذاری کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج، ماموستا مصطفی شیرزادی امروز(۲۲خرداد) در اجلاسیه شهدای شهرستان مریوان که هم‌اکنون در سالن ورزشی زاگرس شهر مریوان در حال برگزاری است، اظهار داشت: این اجلاسیه برای تقدیر از مقام شامخ شهیدان است که در راستای دفاع از اسلام و انقلاب جانشان را فدا کردند.
امام جمعه مریوان تصریح کرد: شهدای ما زمینه‌ساز و سازندگان زیربنای این امنیت هستند که اکنون ما بواسطه آنها در آسایش و ارامش زندگی می‌کنیم.

وی افزود: شهادت مقام رفیع ایثار است و کسانی که در این راه تلاش کرده‌اند از اجر معنوی زیادی برخوردار هستند.

ماموستا شیرزادی اذعان داشت: در قرآن به جایگاه رفیع شهید و شهادت اشاره شده است که جایگاه آنها در بهشت بوده و جایگاه آنها نزد خداوند بسیار رفیع است.

وی افزود: خداوند در قرآن ایثارگران را می‌ستاید اما عده‌ای در جبهه مقابل اسلام تلاش دارند تا جایگاه شهدای ما را تضعیف نمایند.

وی تصریح کرد: برای ما مایه افتخار است که وجب به وجب خاک استان کردستان آغشته به خون شهدای مهاجر و انصار است.

امام جمعه مریوان اذعان داشت: ارزشی که خداوند متعال برای شهیدان قائل است بسیار بالاست شهدا با گذشت از تمام هستی خود آیات الهی را عمل کردند.

وی بیان کرد: ترویج گفتمان شهدا در جامعه اسلامی ما امری ضروری و ما را در برابر هجمه‌های دشمنان بیمه می‌کند.

وی افزود: در این اجلاسیه می‌بینیم که خداوند متعال آن تعریف و صفت که برای شهید فرموده، منحصر به فرد است و برای هیچ کدام از عباد صالحین نفرموده و این مختص شهدا است.

ماموستا شیرزادی با بیان اینکه مقام شهادت مقامی است که با ایثار و بزرگی می‌آید و بهترین تعاریف را از شهدا در آیات قرآن داریم، گفت: این برای منطقه ما افتخار است که وجب به وجب خاک آن پر از وصایای شهدا است.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت ترویج گفتمان شهدا در جامعه خاطرنشان کرد: مقام شهادت مقام بزرگی است و این مقام را به شهدا و خانواده آنها تبریک می‌گویم چون شهدا در روز قیامت ۷۰ نفر از خانواده‌اش را شفاعت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.