صفحه اصلی / آموزش / مطالبات پرستاران پیگیری می‌شود

مطالبات پرستاران پیگیری می‌شود

استاندار کردستان با بیان اینکه مطالبات به‌حق پرستاران پیگیری می‌شود، گفت: تلاش می‌کنیم بر اساس توان و حیطه کاری بر مبنای قانون و عدالت، شرایط مطلوب برای این قشر در ابعاد مختلف در راستای توسعه نظام سلامت فراهم شود.

به گزارش زانست از سنندج، اسماعیل زارعی‌کوشا عصر شنبه در دیدار صمیمی با اعضای هیات مدیره سازمان نظام پرستاری و جمعی از پرستاران شهرستان‌های سنندج و مریوان، کارنامه جانفشانی و ایثارگری پرستاران را درخشان توصیف و اظهار کرد: تحقق مطالبات جامعه پرستاران و اجرای عدالت در نظام پرداخت مورد توجه جدی دولت سیزدهم است.

وی، نقش پرستاران در ارتقای سلامت جامعه را تعیین کننده عنوان و ذکر کرد: پرستاران با دل و جان در خدمت مردم و بیماران هستند و در بحران کرونا هم بر همه مشخص شد که تلاش این قشر تا چه حد در تامین سلامت مردم مفید و حیاتی است.

استاندار کردستان پرستاران را به عنوان فرشتگان خدمت به مردم از نجیب‌ترین و فرهیخته‌ترین اقشار در عرصه خدمات رسانی نام برد و ادامه داد: مجموعه کادر بهداشت و درمان در عرصه مقابله با ویروس کرونا فراتر از وظیفه برای سلامت مردم تلاش و ایثار کردند و این فداکاری، از جان گذشتگی و صبر آنان برای همیشه در تاریخ ماندگار و فراموش نشدنی است.

زارعی کوشا با تجلیل از خدمات جامعه پرستاری استان به عنوان نماد مراقبت، تسکین آلام و ستون فقرات نظام سلامت، پیگیری مطالبات این قشر را از اولویت‌های خود دانست و گفت: با جدیت پیگیر خواسته های به‌حق پرستاران خواهم بود.

وی با بیان اینکه برای حل این مشکلات نیازمند طراحی وضع مطلوبی هستیم که مسیر گذار از وضع موجود را هموار کند، افزود: باید در راستای رفع مشکلات، نیازها و تقویت کادر درمان چاره‌اندیشی شود و همه ارکان دولت موظفند حمایت‌های لازم را به عمل آورند.

استاندار کردستان، توریسم درمانی را راهبردی مناسب برای درآمدزایی و فرصتی برای اشتغالزایی در کردستان عنوان کرد و گفت: توریسم درمانی ظرفیتی نهفته و محور توسعه است و با رفع موانع موجود می‌تواند برای دانشگاه علوم پزشکی آورده عظیمی به همراه داشته باشد.

اعضای هیات مدیره سازمان نظام پرستاری و جمعی از پرستاران دانشگاه علوم پزشکی در این جلسه ضمن تشریح فعالیت‌های کادر پرستاری، در خصوص مسائل معیشتی، کارانه، مسکن، عدم پرداخت معوقات، تبعیض درپرداخت‌ها، تعیین تکلیف و تغییر وضعیت نیروهای شرکتی مطالبات و درخواست‌های خود را مطرح کردند و خواستار حمایت استاندار شدند.

 

پایان پیام/

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

هر قاضی به طور متوسط در کردستان ۱۸۰ پرونده را بررسی کرده است

حجت الاسلام حسینی گفت: سال گذشته به طور متوسط هر قاضی ۱۸۰ پرونده را بررسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *